Tradycyjnie jak w każde Święta Bożego Narodzenia, para prezydencka złożyła Polakom świąteczne życzenia bożonarodzeniowe.

Bożonarodzeniowe życzenia pary prezydenckiej

Prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda opublikowali życzenia świąteczne za pośrednictwem mediów społecznościowych. Para nawiązała do pięknej polskiej tradycji, do symboli świątecznych, ozdób i bożonarodzeniowej zadumy przychodzącej do nas w wigilijny wieczór.

W piątkowy poranek na mediach społecznościowych pary prezydenckiej pojawiło się krótkie nagranie wideo zawierające bożonarodzeniowe życzenia złożone przez prezydenta Andrzeja Dudę i pierwszą damę Agatę Kornhauser-Dudę.

Bardzo wzruszający tekst wygłoszony przez pierwszą damę dotyczył szczególnego miejsca, jakie zajmuje w sercach Polaków Boże Narodzenie.

Polska tradycja związana z ozdobami, upominkami, wolnym nakryciem przy wigilijnym stole najwyraźniej są bardzo drogie sercu pary prezydenckiej.

Wspomnieli także o ogromnym wysiłku, jakiego wymagają świąteczne przygotowania, które w wigilijny wieczór zamieniają się w nastrój cichej nocy niosącej wszystkim ludziom pokój - To symbol troski o bliźnich i znak pamięci o tych, którzy nie mogą spędzić świąt z bliskimi. Dzieląc się opłatkiem i śpiewając kolędy, otoczmy serdeczną myślą tych, którzy tego wieczora pełnią służbę - powiedział prezydent.

O tym się mówi: Świąteczna ramówka telewizyjna oszałamia. Co będzie można obejrzeć

Zerknij: W pałacu Buckingham już roi się od bożonarodzeniowych prezentów. Co książęce dzieci znajdą pod choinką