Jak podaje portal "Super Express", wahania ciśnienia mogą mocno wpływać na to, jak się czujemy. Pierwsze dni tego tygodnia przyniosły wzrost ciśnienia, które osiągnęło wartość 1030 hPa. I choć teraz ciśnienie spada, to spadek ten nie jest specjalnie duży. Jak długo będziemy się mierzyli z taką sytuacją?

Wahania ciśnienia, wahania samopoczucia

Wiele osób w związku ze zmianami ciśnienia, skarży się na zmiany w samopoczuciu. Niestety wrzesień dla meteopatów nie bywa szczególnie przyjemnym miesiącem. W poniedziałek barometry wskazywały nawet 1030 hPa. Ostatnio tak wysokie wskazania miały miejsce wiosną. Wszystkoza sprawą wyżu, który przesuwa się powoli nad wschodnią część kraju.

Ból głowy/YouTube @Fizjomate
Ból głowy/YouTube @Fizjomate
Ból głowy/YouTube @Fizjomate

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że w najbliższych dwóch dniach ciśnienie spadnie do 1015 hPa. Można zakładać, że trend spadkowy utrzyma się także później. Brak gwałtownych skoków ciśnienia może oszczędzić meteoropatom udręki i złego samopoczucia.

Do końca tygodnia będziemy mogli cieszyć się iście letnią pogodą. Mieszkańcy między innymi Dolnego Śląska będą mieli okazję zobaczyć na termometrach nawet 26 stopni Celsjusza. W przeważającej części kraju dominowała będzie słoneczna aura. Najniższe temperatury zanotujemy w północno-wschodniej Polsce.

Według prognoz na początku nadchodzącego weekendu czekają nas burze, a po nich załamanie pogody. Poczujemy zbliżającą się wielkimi krokami jesień.

A jak na was wpływa pogoda, z jaką mamy do czynienia w ostatnich dniach?

To też może cię zainteresować: O tym zastosowaniu folii aluminiowej wielu nie miało pojęcia. Pomoże uporać się z dość powszechnym problemem. Wystarczy owinąć nią stopy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niepokojące doniesienia z jednego z krajów. Lekarze alarmują. Czy powinniśmy się obawiać kolejnej pandemii

O tym się mówi w Polsce: Gdzie najlepiej wybrać się na grzyby, żeby nie wrócić z pustym koszykiem? Mapa grzybów zapewni bogate grzybobranie

O tym się mówi na świecie: Odszedł legendarny aktor. Kondolencje płyną z całego świata. Bardzo przykre wieści