Nowy dokument dostarczył rzadkiego wglądu w dni po śmierci księżnej Diany i przygotowania do jej pogrzebu. "Diana: 7 Days That Shook The Windsors", transmitowany na Channel 5 w Wielkiej Brytanii ujawnia, jak ciało Diany było trzymane w „prowizorycznej kostnicy” i że książęta William i Harry zgodzili się przejść za trumną matki dopiero o jedenastej godzinie.

Tajenice pogrzebu księżnej Diany mrożą krew w żyłach

Minęły 24 lat od szokującej śmierci Diany w wypadku samochodowym w Paryżu w 1997 roku, a książę William ujawnił w nowym wywiadzie, że tyle czasu zajęło mu pogodzenie się z jej śmiercią. Gdy wiadomość rozeszła się rankiem 31 sierpnia, National Grid odnotował wzrost mocy, gdy Brytyjczycy włączyli telewizory i czajniki, donosi The Sun.

Ponieważ jej śmierć była bezprecedensowa, Pałac Buckingham miał zaledwie tydzień na zorganizowanie jej pogrzebu, który odbył się 6 września 1997 roku. Książęta William i Harry, mający wtedy zaledwie 15 i 12 lat, mogli spać rano po śmierci Diany, zamiast budzić ich i opowiadać im druzgocące wieści.

W rzeczywistości troska rodziny królewskiej o dwóch chłopców była taka, że ​​wzmianki o Dianie zostały zakazane tego dnia na nabożeństwie w Balmoral. Film stwierdza, że ​​królowa kazała również przenieść lub ukryć wszystkie telewizory i radia w swojej rezydencji w Balmoral, obawiając się, że młodzi książęta mogą doznać traumy, słysząc wstrząsające szczegóły ostatnich chwil ich matki.

Takie podejście do „zachowania się jak zwykle” sprawiło, że książę Harry był zdezorientowany i zastanawiał się, czy jego matka rzeczywiście umarła. Biografka Diany, Tina Brown, powiedziała w filmie dokumentalnym: „Książę Harry zapytał swojego ojca: 'Czy to prawda, że ​​mama nie żyje?' „Dzieci nie mogły zrozumieć, dlaczego wszystko jest normalne, z wyjątkiem tego, że kilka godzin wcześniej powiedziano im, że ich matka zmarła”.

Co włożono do trumny zmarłej tragicznie księżnej Diany

W celu zaplanowania jej pogrzebu powołano komisję, w skład której weszli ludzie z Pałaców Kensington, Buckingham i St James, przedstawiciele Numeru 10, policja i rodzina Spencerów. Księciu Karolowi królowa początkowo zabroniła lecieć prywatnym samolotem Royal Flight do Paryża, aby odzyskać ciało swojej byłej żony. Podobno książę Harry błagał, aby mógł tam być z tatą, ale kazano mu zostać w domu. Były kamerdyner Diany, Paul Burrell, wraz z Colinem Tebbuttem, jej szoferem i konsultantem ds. bezpieczeństwa, udał się do Paryża, aby zorganizować jej powrót do Anglii.

Mało kto wiedział, co włożono do trumny tragicznie zmarłej księżnej Diany. Okazuje się, że było to zdjęcie jej najukochańszych synów, oraz pamiątka od matki Teresy z Kalkuty - różaniec. To wzruszające i jednocześnie pokazujące, co dla Diany miało prawdziwą wartość...

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Podczas ostatniego pożegnania z mężem jego żona zrobiła coś zaskakującego. Nie mogła postąpić inaczej

Zerknij: Kuba Wojewódzki drwi ze znanej artystki. Padają niewybredne komentarze. O co poszło