Jak podaje portal "Wirtualna Polska", wiele osób rezygnuje z kupna dyni, żeby ukninąć męczenia się z jej obieraniem. Na szczęście istnieje prosty i szybki patent na obranie jednego z najpopularniejszych jesiennych warzyw.

Wszechstronna dynia

Dynia jest jednym z tych warzyw, które jesienią cieszą się ogromną popularnością. Wszystko dzięki wszechstronności zastosowania i walorom smakowym. Z dyni można przyrządzić zupę krem, sos, gulasz i placki. Idealnie nadaje się również do przygotowania ciast i ciasteczek, a nawet chleba.

Jednak, aby móc przyrządzić jedno z wyśmienitych dyniowych potraw lub łakoci musimy dostać się do dyniowego miąższu. Nie zawsze jest to zadanie proste, co zniechęcia wiele osób po sięgnięcia po to typowo jesienne warzywo. Miąższ skryty jest pod wyjątkowo grubą i twardą skórą. Jak zrobić to łatwo i szybko?

Dynia/YouTube @Moje gotowanie
Dynia/YouTube @Moje gotowanie
Dynia/YouTube @Moje gotowanie

Jak szybko obrać dynię?

Aby obieranie dyni poszło nam sprawnie, należy rozgrzać piekarnik do 180 stopni. Następnie na blachę wyłożoną papierem kładziemy pokrojoną w plastry dynię (grubość plastrów powinna wynosić około 4-5 cm). Ważne, aby plastry ułożone były skórą do dołu. Całość umieszczamy w piecu na 30 min.

Po upływie tego czasu plastry wyjmujemu, a kiedy ostygną bez problemu możemy odciąc warstwę skóry na tyle cienką, aby stracić jak najmniej smacznego miąższu. Podpieczona przez 30 min. dynia jest idealna do przygotowania gulaszu. Jeśli zależy nam na przygotowaniu dyniowego puree albo zupy kremu, plastry możemy piec nawet przez godzinę - znacznie łatwiej przyjdzie nam ją później zblendować.

Krojenie dyni/YouTube @Dobre Rady
Krojenie dyni/YouTube @Dobre Rady
Krojenie dyni/YouTube @Dobre Rady

A wy, jakie macie swoje sprawdzone patenty na szybkie obranie dyni?

To też może cię zainteresować: To najdelikatniejsza szarlotka. Kilka minut poświęcam na przygotowanie i pieczenie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jak układają się relacje Piotra Żyły i Marceliny Ziętek? Ukochana skoczka zdecydowała się na bardzo odważny krok. O czym mowa

O ty się mówi: O tej matce z Lublina usłyszała cała Polska. To, co zrobiła swoim dzieciom nie mieści się w głowie