W ten weekend pogoda może nam popsuć wiele planów. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej mogą wydać ostrzeżenia przed gwałtownymi burzami z gradem.

Prognoza na weekend nie napawa optymizmem

Jak informuje IMGW Meteo, w sobotą temperatura w całej Polsce będzie raczej wysoka – od 23 do 28 stopni Celsjusza. W zachodniej części kraju mogą jednak wystąpić obfite opady deszczu.

W niektórych miejscach mogą wystąpić gwałtowne burze z opadami gradu i silnym wiatrem, którego prędkość może wynosić nawet 75 km/h. Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej planuje nawet wydać specjalne ostrzeżenia dla wybranych rejonów.

Niebezpieczne burze mogą wystąpić w województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim, dolnośląskim, lubuskim oraz wielkopolskim.

W niektórych rejonach Polski mogą wystąpić gwałtowne burze z gradem

W niedzielę pogoda będzie znacznie chłodniejsza. Termometry wskażą od 18 do 25 stopni Celsjusza. Niemal w całej Polsce mogą wystąpić przelotne opady deszczu, a w niektórych rejonach burze z gradem i silnym wiatrem – do 70 km/h.

Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej może wydać ostrzeżenia dla województw: świętokrzyskiego, mazowieckiego, małopolskiego, podkarpackiego, dolnośląskiego, śląskiego, opolskiego, lubelskiego, podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: NIETYPOWA WIADOMOŚĆ OD KLIENTKI WYWOŁAŁA SPORE PORUSZENIE U KELNERKI. POST W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH ZEBRAŁ JUŻ KILKASET TYSIĘCY POLUBIEŃ

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: REAKCJA ANTKA KRÓLIKOWSKIEGO PODCZAS SKŁADANIA PRZYSIĘGI MAŁŻEŃSKIEJ WZBUDZIŁA ZASTANOWIENIE FANÓW. WIELE WSKAZUJE, ŻE JOANNA OPOZDA JEST W CIĄŻY

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: MEGHAN MARKLE PONOWNIE USŁYSZAŁA WIELE PRZYKRYCH SŁÓW OD SWOJEGO OJCA! CO POWIEDZIAŁ? THOMAS MARKLE NIE OSZCZĘDZIŁ CÓRKI NAWET W DNIU JEJ 40. URODZIN