Jak podaje serwis "Party", Agnieszka Osiecka próbowała ustablizować się u boku między innymi: Marka Hłaski, Jeremiego Przybory, Zbigniewa Mentzla, Wojciecha Frykowskiego, Wojciecha Jesionka czy Daniela Passenta. Lista jej kochanków jest jeszcze dłuższa. Z kilkoma wzięła ślub, z jednym, czyli z Passentem, miała dziecko - Agatę.

Prawda jest jednak okrutna, ponieważ wybitna pisarka nie ukrywała, że wybierała niewłaściwych mężczyzn - egoistycznych i zakochanych w sobie, a dodatkowo sama nie potrafiła dochować wierności. Zdrada pojawiała się w jej życiu bardzo często. Tak ją tłumaczyła jej przyjaciółka Magda Umer:

Zdrada. Miała do niej wielką skłonność, bo często nudziła ją rzeczywistość, w której już trochę pobyła. Nie była w stanie wytrzymać nudy albo po prostu zwyczajności. Rozkochiwała w sobie ludzi, zwierzęta, rośliny i porzucała w pół kroku, w pół zdania, nagle, może nawet nieoczekiwanie dla niej samej. Pisała: »Nie umiem inaczej. Ja się rozwijam przez zdradę«.

Agnieszka Osiecka z dzieckiem. Źródło: youtube.com
Agnieszka Osiecka z dzieckiem. Źródło: youtube.com
Agnieszka Osiecka z dzieckiem. Źródło: youtube.com

Okazuje się jednak, że był w życiu Osieckiej jeden mężczyzna, który zajął w jej sercu szczególne miejsce. Mowa o straszym od niej o wiele Jerzym Giedroyciu. Agnieszka poznała go, gdy miała 23 lata. Wyjechała do Francji, gdzie on przebywał, by pokazać mu dzieła jej ówczesnego narzeczonego Marka Hłaski. Między tym dwojga zaiskrzyło.

Giedroyc wysłuchał jej prośby i wypromował jej młodego kochanka, ale jednocześnie stracił dla niej głowę. W wielu późniejszych tekstach podkreślał, że ten romans zaburzył jego spokój.

Tego niepokoju nie umiem, nie chcę definiować. Gdybym miał 20 (co najmniej) lat mniej, ten niepokój przyjąłbym jako zapowiedź nie wiem czego, w każdym razie jakiegoś przełomu. Tak widzę w tym tylko klęskę.

Ich krótka relacja zakończyła się decyzją władz. Osiecka otrzymała zakaz opuszczania kraju po tym, gdy władze zorientowały się, że to właśnie we Francji wydała za pomocą Giedroycia dzieło Hłaski. Po latach stwierdziła, że to była jedna z najtrudniejszych decyzji w jej życiu.

Bezpieka zabrała jej paszport na siedem lat, nie mogła zobaczyć się z Giedroyciem. W jakimś młodzieżowym czasopiśmie w ankiecie na pytanie »Najtrudniejsza decyzja w Twoim życiu?« napisała o zrezygnowaniu z jedynej dojrzałej miłości do mężczyzny". Manuela Gretkowska

Dlaczego Agnieszka Osiecka uwielbiała kapelusze? Screen:Youtube
Dlaczego Agnieszka Osiecka uwielbiała kapelusze? Screen:Youtube
Dlaczego Agnieszka Osiecka uwielbiała kapelusze? Screen:Youtube

To również może Cię zainteresować: Magda Gessler Oferuje W Swoich Restauracjach Procenty. Ile Trzeba Za Nie Zapłacić

Zobacz także: Sylwetka Godna Mistrzyni. Joanna Jędrzejczyk Zapozowała W Szykownym Stroju. To Zdjęcie Zrobiło Furorę