Po poprawkach senatu sejm zaakceptował ustawę o wynagrodzeniu dla polityków zajmujących czołowe stanowiska w państwie. Samorządowcy i prezydent mogą liczyć na spore podwyżki.

Najlepiej wyjdzie na tym prezydent Andrzej Duda – polityk otrzyma aż 40 proc. więcej! Oznacza to, że jego pensja wzrośnie z 20 tysięcy złotych do 28 tysięcy złotych! Pozostałe kwoty również przyprawiają o zawrót głowy.

Spore podwyżki dla polityków

Już pod koniec lipca uchwała dotycząca wynagrodzeń polityków trafiła do senatu. Tam senatorowie zgłosili cztery poprawki dotyczące zasad naliczania pensji.

Andrzej Duda, Agata Duda / instagram: prezydent_pl
Andrzej Duda, Agata Duda / instagram: prezydent_pl
Andrzej Duda, Agata Duda / instagram: prezydent_pl

Wypłaty prezydenta, byłych prezydentów oraz członków samorządów ulegną zmianie i mogą oni liczyć na spore podwyżki.

To nieprawdopodobne, ile teraz będą zarabiać

Decyzja o podwyżkach oburzyła jednak wielu parlamentarzystów. Uważają oni, że okres pandemii i kryzysu gospodarczego jest najgorszym momentem na kroki tego typu.

Premier Mateusz Morawiecki / YouTube:  Kancelaria Premiera
Premier Mateusz Morawiecki / YouTube: Kancelaria Premiera

Ich oburzenie jednak nic nie dało. Teraz czołowi politycy będą zarabiać znacznie więcej. Pensja premiera i marszałków wynosić będzie ponad 20 tys. zł miesięcznie, posłowie otrzymają po 12 tys. zł, a oprócz tego do wypłat parlamentarzystów należy doliczyć diety w wysokości 2505 zł.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: NIETYPOWA WIADOMOŚĆ OD KLIENTKI WYWOŁAŁA SPORE PORUSZENIE U KELNERKI. POST W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH ZEBRAŁ JUŻ KILKASET TYSIĘCY POLUBIEŃ

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: REAKCJA ANTKA KRÓLIKOWSKIEGO PODCZAS SKŁADANIA PRZYSIĘGI MAŁŻEŃSKIEJ WZBUDZIŁA ZASTANOWIENIE FANÓW. WIELE WSKAZUJE, ŻE JOANNA OPOZDA JEST W CIĄŻY

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: MEGHAN MARKLE PONOWNIE USŁYSZAŁA WIELE PRZYKRYCH SŁÓW OD SWOJEGO OJCA! CO POWIEDZIAŁ? THOMAS MARKLE NIE OSZCZĘDZIŁ CÓRKI NAWET W DNIU JEJ 40. URODZIN