Donald Tusk bez cienia wątpliwości należy do grona najbardziej popularnych polityków w Polsce. Były premier kraju często zamieszcza wymowne wpisy w mediach społecznościowych, nawiązujące do obecnej partii rządzącej w Polsce.

Kilka miesięcy temu Donald Tusk ogłosił zaskakującą wiadomość. Były przewodniczący Rady Europejskiej wrócił do krajowej polityki i został liderem Platformy Obywatelskiej.

Poruszające słowa Donalda Tuska na Krajowej Konwencji PO

W ostatnim czasie odbyła się w Płońsku Krajowa Konwencja Platformy Obywatelskiej. Podczas tego wydarzenia przemówił sam lider PO Donald Tusk.

Donald Tusk/ screen youtube
Donald Tusk/ screen youtube
Donald Tusk/ screen youtube

Polityk nawiązał do wydarzeń, które mają obecnie miejsce na granicy polsko-białoruskiej. Zdaniem Donalda Tuska zachowanie polskiej władzy było kompletnie niemoralne i przekroczyli wszelkie granice. Ponadto były premier uważa, że zarówno Jarosław Kaczyński jak i Łukaszenko wykorzystują biednych ludzi szukających schronienia do swoich politycznych gier.

Zgromadzeni nagrodzili byłego premiera gromkimi brawami

Donald Tusk uważa, że władza stawia przed nami trudno wybór - człowieczeństwo lub bezpieczeństwo. Zdaniem byłego premiera stanowczo powinniśmy przeciwstawić się takiemu zachowaniu rządzących, bo chcą nas oni kompletnie „odrzeć z człowieczeństwa”.

Donald Tusk/YouTube @Janusz Jaskółka
Donald Tusk/YouTube @Janusz Jaskółka

Słowa Donalda Tuska zostały nagrodzone gromkimi brawami. Były premier zapewnił również Polaków, że będzie obrona interesów polskich miast, miasteczek i wsi oraz obrona Polski w Europie.

Donald Tusk zdradził również, że PiS od dawna chce wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej, a powstrzymuje ich jedynie fakt, że aż 80 procent Polaków nie chce opuścić UE.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: NIETYPOWA WIADOMOŚĆ OD KLIENTKI WYWOŁAŁA SPORE PORUSZENIE U KELNERKI. POST W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH ZEBRAŁ JUŻ KILKASET TYSIĘCY POLUBIEŃ

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: REAKCJA ANTKA KRÓLIKOWSKIEGO PODCZAS SKŁADANIA PRZYSIĘGI MAŁŻEŃSKIEJ WZBUDZIŁA ZASTANOWIENIE FANÓW. WIELE WSKAZUJE, ŻE JOANNA OPOZDA JEST W CIĄŻY

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: MEGHAN MARKLE PONOWNIE USŁYSZAŁA WIELE PRZYKRYCH SŁÓW OD SWOJEGO OJCA! CO POWIEDZIAŁ? THOMAS MARKLE NIE OSZCZĘDZIŁ CÓRKI NAWET W DNIU JEJ 40. URODZIN