Jak przypomina portal "Super Express", na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy widzowie musieli pożegnać wiele gwiazd "Świata według Kiepskich". Serial gości na antenie od wielu lat i w tym czasie zdobył sobie rzeszę wiernych fanów. Teraz media obiegła informacja o śmierci kolejnej aktorki związanej z produkcją.

Zmarła Zofia Bielewicz

Informację o śmierci Zofii Bielewicz przekazał Teatr Kochanowskiego w Opolu. 93-letnia aktorka w serialu "Świat według Kiepskich" wcielała się w postać Malinowskiej. Na stronie opolskiego teatru czytamy, że jeszcze kilka dni temu aktorka brała udział w przygotowaniach do otwarcia nowego sezonu.

Jej koledzy ze sceny podkreślalają, że na zawsze zapamiętają jej wyjątkowy talent, ogromną klasę, poczucie humoru, a także miłość, jaką dażyła teatr. To już 9 osoba z obsady "Świata według Kiepskich", która odeszła na przestrzeni ostatnich miesięcy.

Tylko w ostatnim czasie widzowie serialu pożegnali Ryszarda Kotysa, który przez lata wcielał się w postać nietuzinkowego Mariona Paździocha. W październiku ubiegłego roku zmarł Dariusz Gnatowski, który stworzył uwielbialną przez widzów postać Arnolda Boczka - aktor miał zaledwie 59 lat.

Wcześniej, bo w 2016 roku zmarł Bohdan Smoleń, który w sitcomie wcielał się postać listonosza Edzia. W 2007 roku aktorzy "Świata według Kiepskich" i fani pożegnali Krystynę Feldman, która grała Rozalię Kiepską.

Kim była Zofia Bielewicz?

Zofia Bielewicz przyszła na świat 19 maja 1928 roku w Warszawie. Jej sceniczny debiut miał miejsce na deskach krakowskiego Teatru Groteska w 1945 roku. Przez wiele lat związana była z opolskim Teatrem im. Jana Kochanowskiego, gzie po raz pierwszy wystąpiła w 1074 roku.

Na swoim koncie miała pona 140 ról teatralnych. Ostatnią z nich była ta w spektaklu "Córki powietrza. Sen Balladyny”. Szerszej publiczności znana była m.in. z roli Malinowskiej we wspomnianym już "Świecie według Kiepskich", czy występie w serialu "Pierwsza miłość".

Rodzinie i bliskim aktorki składamy najszczersze wyrazy współczucia.

To też może cię zainteresować:

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach:

O tym się mówi: