Jak podaje portal "Super Express", w ramach nagrody astronomiczne kwoty trafiły do poszczególnych resortów i instytucji. Kto może liczyć na największy zastrzyk gotówki?

Jednak z nagrodami

Jakiś czas temu premier Mateusz Morawiecki publicznie informował o tym, że wstrzymano wypłatę premii. Dojść miało nawet do tego, że zdecydowano się znieść fundusz nagród na 2021 rok. Jak udało się ustalić dziennikarzom "Faktu", po obietnicach szefa rządu nie zostało nic. Do urzędów, ministerstw i instutucji trafiły gigantyczne pieniądze.

Mateusz Morawiecki/ screen youtube
Mateusz Morawiecki/ screen youtube
Mateusz Morawiecki/ screen youtube

Wykorzystano do tego istniejącą w przepisach lukę. Wykorzystano zapisy umożliwiające wypłaty funduszu na nagrody, który został zaoszczędzony przy wynagrodzeniach. I tak do Kancelari Premiera miało trafić ponad 6 milionów złotych. Niespełna 6 milionów (dokładnie 5 839 000 złotych) trafiło do Najwyższej Izby Kontroli. Nieco ponad 5 milionów złotych otrzymała Ministerstwo Spraw Zagranicznych, natomiast ponad milion do Prokuratury Generalnej.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dostała 96,5 tysięcy złotych. Resort zdrowia otrzymał 294 100 złotych, resort klimatu i środowiska 55 300 złotych, ministerstwo rozwoju i technologii 21 000 złotych, a Państwowa Agencja Atomistyki: 207 000 złotych.

Oburzenia nie kryją politycy opozycji. W mediach społecznościowych Krzysztof Brejza pokazał odpowiedź na swoją interpelację dotyczącą nagród dla członków rządu. "Oni stworzyli sobie system dodatkowych pensji. Skok na kasę Polaków" - napisał polityk PO.

Co sądzicie o nagrodach przyznanych sobie przez polityków?

To też może cię zainteresować: Waloryzacja w 2022 może okazać się rekordowo wysoka. Podwyższone zostaną nie tylko świadczenia. Na co jeszcze mogą liczyć seniorzy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Brytyjska rodzina królewska mierzy się z poważnymi problemami. Na jaw wyszły prawdziwe relacje między księżną Kate a Meghan Markle

O tym się mówi: Krzysztof Jackowski zaniepokojony 2022 rokiem. "Będzie to nagłe i straszne w skutkach. A potem nastanie cisza"

Z życia gwiazd: Karol Strasburger ostro o zachowaniu Stana Borysa. "W życiu ma się niewielu przyjaciół"