Zygmunt Kałużyński był znanym krytykiem filmowym. Niestety nie miał szczęścia w życiu miłosnym i do końca życia mścił się na reżyserze, który odbił mu ukochaną żonę.

Nieprawdopodobna historia Zygmunta Kałużyńskiego

W połowie lat 50. na Festiwalu Młodzieży i Studentów w Warszawie Zygmunt Kałużyński poznał Eleonorę Griswold i kompletnie stracił dla niej głowę. Kobieta miała amerykańskie obywatelstwo i przejechała do Polski wraz z zespołem.

Okazało się, że mogła za to dostać srogą karę, ponieważ Amerykanie nie mogli w tym czasie odwiedzać komunistycznych państw. Tylko ślub z Polakiem mógł ją uratować.

Zygmunt Kałużyński. Źródło: pomponik.pl
Zygmunt Kałużyński. Źródło: pomponik.pl
Zygmunt Kałużyński. Źródło: pomponik.pl

Oczywiście Zygmunt Kałużyński bez wahania jej się oświadczył i wkrótce po tym wzięli ślub. Mężczyzna nie widział świata poza ukochaną Eleonorą. Dwadzieścia lat młodsza od niego kobieta chciała zrobić karierę aktorską i jeździła na wszystkie przesłuchania w okolicy.

Podczas castingu do filmu "Pierwszy dzień wolności" poznała trzydzieści lat starszego reżysera Aleksandra Forda. Eleonora zakochała się w nim z wzajemnością.

Dziennikarz do końca życia mścił się na pewnym reżyserze

Przez długi czas ukrywali jednak swój związek - w końcu Ford miał żonę i dziecko, a Eleonora wciąż była związana z Kałużyńskim. Jednak gdy aktorka zaszła w ciążę, obydwoje zdecydowali, że rozstaną się z partnerami i założą wspólnie rodzinę.

Aleksander Ford. Źródło: youtube.com
Aleksander Ford. Źródło: youtube.com
Aleksander Ford. Źródło: youtube.com

Zygmunt Kałużyński kompletnie nie mógł się pozbierać po rozstaniu i za wszelką cenę próbował zniszczyć karierę Aleksandra Forda. Przez cztery lata nie chciał nawet Eleonorze dać rozwodu.

Pod koniec lat 60. Eleonora i Aleksander Ford uciekli z Polski. Niektórzy uważają, że było to spowodowane właśnie krytyką Kałużyńskiego. W rzeczywistości okazuje się, że Ford był pochodzenia żydowskiego, a komunistyczne władze PRL-u wypowiedziały Polakom pochodzenia żydowskiego wojnę.

Zygmunt Kałużyński nie związał się już na dłużej z żadną kobietą. Jedynie wciąż rozmyślał o ukochanej Eleonorze. Mężczyzna zmarł 30 września 2004 roku w wieku 85 lat.

Aleksander Ford. Źródło: youtube.com
Aleksander Ford. Źródło: youtube.com
Aleksander Ford. Źródło: youtube.com

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: NIETYPOWA WIADOMOŚĆ OD KLIENTKI WYWOŁAŁA SPORE PORUSZENIE U KELNERKI. POST W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH ZEBRAŁ JUŻ KILKASET TYSIĘCY POLUBIEŃ

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: REAKCJA ANTKA KRÓLIKOWSKIEGO PODCZAS SKŁADANIA PRZYSIĘGI MAŁŻEŃSKIEJ WZBUDZIŁA ZASTANOWIENIE FANÓW. WIELE WSKAZUJE, ŻE JOANNA OPOZDA JEST W CIĄŻY

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: MEGHAN MARKLE PONOWNIE USŁYSZAŁA WIELE PRZYKRYCH SŁÓW OD SWOJEGO OJCA! CO POWIEDZIAŁ? THOMAS MARKLE NIE OSZCZĘDZIŁ CÓRKI NAWET W DNIU JEJ 40. URODZIN