Angela Merkel jest jedną z najbardziej znanych kobiet na świecie. Kanclerz Niemiec jest niezwykle wpływową polityczką na międzynarodowej arenie. Mało kto wie jednak czym zajmuje się jej mąż.

Kim jest mąż Angeli Merkel?

Joachim Sauer 19 kwietnia 1949 roku. Ma siostrę bliźniaczkę oraz starszego brata. Już w wieku nastoletnim nauczyciele i rodzice zauważyli, że jest niezwykle zdolny i inteligentny.

Mąż Angeli Merkel studiował na wydziale chemii uniwersytetu Humboldtów w Berlinie i był jednym z najzdolniejszych studentów. Wtedy też rozpoczęła się jego naukowa kariera. Prowadził badania nie tylko w Niemczech, ale również za granicą – w Pradze czy San Diego.

Joachim Sauer. Źródło: youtube.com
Joachim Sauer. Źródło: youtube.com
Joachim Sauer. Źródło: youtube.com

Joachim Sauer wydał kilkaset publikacji naukowych dotyczących dziedziny chemii kwantowej i obliczeniowej, a współautorką kilku z nich jest sama Angela Merkel.

Kanclerz Niemiec rzadko pokazuje się z ukochanym w miejscach publicznych

Mało kto wiek również, że Joachim Sauer był już wcześniej żonaty. Jego pierwszą żoną była pewna chemiczka. Para doczekała się dwóch synów, jednak ich uczucie nie przetrwało i w 1985 roku zdecydowali się na rozwód.

W latach 90. Sauer poznał Angelę Markel na Akademii Nauk NRD w Berlinie. Para wzięła ślub w 1998 roku. Joachim Sauer nie pcha się na afisz i dobrze czuje się w cieniu ukochanej żony.

Joachim Sauer. Źródło: youtube.com
Joachim Sauer. Źródło: youtube.com
Joachim Sauer. Źródło: youtube.com

Mało tego, mężczyzna kompletnie nie udziela wywiadów. Chyba, że dotyczą one jedynie jego prac naukowych.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: NIETYPOWA WIADOMOŚĆ OD KLIENTKI WYWOŁAŁA SPORE PORUSZENIE U KELNERKI. POST W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH ZEBRAŁ JUŻ KILKASET TYSIĘCY POLUBIEŃ

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: REAKCJA ANTKA KRÓLIKOWSKIEGO PODCZAS SKŁADANIA PRZYSIĘGI MAŁŻEŃSKIEJ WZBUDZIŁA ZASTANOWIENIE FANÓW. WIELE WSKAZUJE, ŻE JOANNA OPOZDA JEST W CIĄŻY

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: MEGHAN MARKLE PONOWNIE USŁYSZAŁA WIELE PRZYKRYCH SŁÓW OD SWOJEGO OJCA! CO POWIEDZIAŁ? THOMAS MARKLE NIE OSZCZĘDZIŁ CÓRKI NAWET W DNIU JEJ 40. URODZIN