Andrzej Wajda odszedł w 2016 roku pozostawiając w żałobie swoją córkę Karolinę oraz jej macochę. Po jego śmierci kobiety zmuszone były toczyły bój o prawa autorskie do twórczości Andrzeja Wajdy. Początkowo sąd zadecydował, że prawa autorskie nalezą się córce, później jednak zostały one przyznane ostatniej żonie reżysera - Krystynie Zachwatowicz.

Życie Andrzeja Wajdy było pełne niespodzianek

Andrzej Wajda był wybitnym reżyserem. Stworzył między innymi takie filmy jak: „Kanał”, „Popiół i diament”, „Wesele” czy „Katyń”. Ostatnią produkcją Andrzeja Wajdy były „Powidoki” z 2016 roku.

Ceniony reżyser nie miał szczęścia w miłości. Andrzej Wajda był żonaty aż cztery razy. Na Akademii Sztuk Pięknych poznał on artystkę Gabrielę Obrembę z którą wziął ślub w 1949 roku.

Andrzej Wajda. Źródło: youtube.com
Andrzej Wajda. Źródło: youtube.com
Andrzej Wajda. Źródło: youtube.com

Dziesięć lat później Andrzej Wajda i Gabriela Obremba się rozwiedli, a mężczyzna znalazł pocieszenie u boku innej artystki Zofii Żuchowskiej. Ten związek też jednak nie przetrwał.

Kochliwy reżyser długo szukał prawdziwej miłości

W 1967 roku Wajda i Żuchowska wzięli rozwód. Jeszcze w tym samym roku reżyser poślubił Beatę Tyszkiewicz. Dwa miesiące przed ślubem na świat przyszła ich córka Karolina. Związek Beaty Tyszkiewicz i Andrzeja Wajdy był jednak niezwykle krótki i burzliwy. Para rozstała się już po roku.

Andrzej Wajda. Źródło: youtube.com
Andrzej Wajda. Źródło: youtube.com
Andrzej Wajda. Źródło: youtube.com

Reżyser nie przestał jednak wierzyć w prawdziwą miłość i w końcu znalazł ją u boku Krystyny Zachwatowicz. Wajda wziął ślub z scenografką w 1974 roku, a ich małżeństwo zakończyło się śmiercią reżysera w 2016 roku.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: NIETYPOWA WIADOMOŚĆ OD KLIENTKI WYWOŁAŁA SPORE PORUSZENIE U KELNERKI. POST W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH ZEBRAŁ JUŻ KILKASET TYSIĘCY POLUBIEŃ

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: REAKCJA ANTKA KRÓLIKOWSKIEGO PODCZAS SKŁADANIA PRZYSIĘGI MAŁŻEŃSKIEJ WZBUDZIŁA ZASTANOWIENIE FANÓW. WIELE WSKAZUJE, ŻE JOANNA OPOZDA JEST W CIĄŻY

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: MEGHAN MARKLE PONOWNIE USŁYSZAŁA WIELE PRZYKRYCH SŁÓW OD SWOJEGO OJCA! CO POWIEDZIAŁ? THOMAS MARKLE NIE OSZCZĘDZIŁ CÓRKI NAWET W DNIU JEJ 40. URODZIN