Jak podaje portal "Lelum", media obiegła informacja o śmierci aktorki Lenki Peterson. Gwiazda odeszła 24 września, choć jej fani dowiedzieli się o tym dopiero teraz. Gwiazda odeszła w wieku 95 lat w czasie snu.

Nie żyje Lenka Peterson

Lenka Peterson odeszła 24 września w swoim domu w Roxbury w stanie Connecticut. Była legendarną aktorką występującą nie tylko w filmach i serialach, ale także na deskach teatru. Te smutne dla fanów aktorki informacje potwierdziła córka gwiazdy, Glynnis O’Connor. "Nawet do dnia śmierci nigdy nie przestała czerpać radości z każdej chwili. Była naszym biciem serca" - napisała O'Connor.

Lenka Peterson przyszła na świat 16 października 1925 roku. Naprawdę nazywała się Betty Ann Isacson i urodziła się w Omaha (Nebraska, USA). Jej ojciec był Szwedem, a mama Węgierką. Na Uniwersytecie Ioła Paterson udało się ukończyć studia na kierunku aktorskim. Przeniosła się do Nowego Jorku, gdzie wstąpiła do cieszącego się sławą Actors Studio.

W tamtym okresie występowała przede wszystkim w bazach wojskowych oraz na deskach teatru Berkshire Playhouse w New Hampshire. Jej talent mieli okazję oglądać również widzowie teatrów w Pittsburghu, Bostonie czy Providence. Na 1947 rok przypada jej debiut na Brodwayu.

W jej dorobku artystycznym znajdują się również filmy i serialu. Zagrała między innymi w kryminale "Panika na ulicach", a także w serialach "Szpital miejski", "Kojak" oraz "Prawo i porządek. Lenka Peterson wyszła za Daniela O’Connora z którym doczekała się 5 dzieci.

Rodzinie, bliskim i przyjaciołom aktorki składamy najszczersze kondolencje.

To też może cię zainteresować: Brytyjska rodzina królewska mierzy się z poważnymi problemami. Na jaw wyszły prawdziwe relacje między księżną Kate a Meghan Markle

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Waloryzacja w 2022 może okazać się rekordowo wysoka. Podwyższone zostaną nie tylko świadczenia. Na co jeszcze mogą liczyć seniorzy

O tym się mówi: Niepokojące doniesienia o tajemniczej chorobie. Odeszło już 24 dzieci. Medycy nie ustalili, co wywołuje objawy