W sobotę odbyła się konwencję Prawa i Sprawiedliwości w miejscowości Przysusze. Pojawił się na niej sam prezes PiS-u Jarosław Kaczyński. Polityk złożył polskim rolnikom zaskakującą obietnicę.

Świetne wiadomości dla rolników

Jak donosi Super Express, podczas sobotniej konwencji Jarosław Kaczyński zapowiedział rolnikom wyższe dopłaty, odszkodowania za szkody oraz możliwość sprzedaży bez podatku do 100 tys. złotych.

Jarosław Kaczyński. Źródło: youtube.com
Jarosław Kaczyński. Źródło: youtube.com
Jarosław Kaczyński. Źródło: youtube.com

Ponadto w gminach muszą zostać stworzone odpowiednie targowiska, gdzie rolnicy będą mogli bezpośrednio sprzedawać swoje produkty. Tego typu targowiska pojawią się również w miastach - w końcu one też są gminami.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, złożył kolejne obietnice

Premier Mateusz Morawiecki dodał, że już w najbliższych dwóch latach polscy rolnicy będą mogli liczyć na dopłaty takie same lub wyższe od średniej unijnej.

Polski rolnik nie jest w niczym gorszy od rolnika niemieckiego, czy francuskiego

- powiedział na konwencji w Przysusze premier Mateusz Morawiecki.

Mateusz Morawiecki. Źródło: youtube.com
Mateusz Morawiecki. Źródło: youtube.com
Mateusz Morawiecki. Źródło: youtube.com

Zmorą rolników są również różnego rodzaju klęski żywiołowe. Szef polskiego rządu zapowiedział, że każdy rolnik będzie mógł się ubezpieczyć i dostanie na to dopłatę ze Skarbu Państwa zgodną z unijnymi regułami.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: NIETYPOWA WIADOMOŚĆ OD KLIENTKI WYWOŁAŁA SPORE PORUSZENIE U KELNERKI. POST W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH ZEBRAŁ JUŻ KILKASET TYSIĘCY POLUBIEŃ

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: REAKCJA ANTKA KRÓLIKOWSKIEGO PODCZAS SKŁADANIA PRZYSIĘGI MAŁŻEŃSKIEJ WZBUDZIŁA ZASTANOWIENIE FANÓW. WIELE WSKAZUJE, ŻE JOANNA OPOZDA JEST W CIĄŻY

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: MEGHAN MARKLE PONOWNIE USŁYSZAŁA WIELE PRZYKRYCH SŁÓW OD SWOJEGO OJCA! CO POWIEDZIAŁ? THOMAS MARKLE NIE OSZCZĘDZIŁ CÓRKI NAWET W DNIU JEJ 40. URODZIN