Nie ulega wątpliwości, że współczesna technologia daje ludziom ogrom możliwości ułatwienia sobie wielu czynności. Dotyczy to zarówno obszaru związanego z rozrywką, nauką, pracą, ale także wszelkimi sprawami finansowymi.

Złodzieje nadal atakują. Fałszywe strony internetowe łudząco przypominają te prawdziwe

Zanim pojawiła się bankowość elektroniczna, wielu ludzi trzymało swoje oszczędności w domach. Obecnie wymogiem jest posiadanie konta w banku, co stanowi znaczne ułatwienie, jak i ogromne zagrożenie utratą wszystkich pieniędzy. W dzisiejszych czasach każdy pracodawca wymaga od swoich pracowników posiadania konta w banku, aby wynagrodzenie za pracę trafiało przelewem na konta bankowe, zamiast wypłacać je gotówkowo.

Cyberprzestępcy dochodzą do perfekcji w okradaniu ludzi z ich danych do logowania płatniczego, wszystkich pieniędzy znajdujących się na koncie ofiary, a także w braniu szybkich kredytów.

Banki nie mają w zwyczaju informować swoich nowych klientów o uruchamianiu im takiej możliwości, a jej zatrzymanie nie odbywa się za darmo. W sieci pojawiły się ostrzeżenia przed fałszywymi stronami internetowymi mBanku i BankuPekaoSA.

Gdy wypełnimy formularz logowania na fałszywej stronie, złodzieje będą już mieli nasze dane logowania do bankowości internetowej, co z całą pewnością oznacza utratę całych oszczędności, oraz długi, gdyż złodzieje mogą wziąć na nasz koszt niejeden kredyt.