Jak podaje portal "Interia", w trakcie środowej audiencji generalnej papież Franciszek zwrócił się do Polaków, którzy pojawili się w auli Pawła VI. Przypomniał o tym, że w tym tygodniu przypada rocznica wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Co jeszcze powiedział Ojciec Święty?

Papież Franciszek zwrócił się do Polaków

W trakcie audiencji generlanej Ojciec Święty przypomniał, że w tym tygodniu przypada rocznica wyboru Jana Pawła II na papieża. Będziemy również liturgiczne wspomnienie świętego Jana XXIII, świętej Teresy z Avila i świętej Jadwigi Śląskiej. Franciszek podkreślił, że ich życie było najlepszym dowodem wolności chrześcijańskiej.

Papież Franciszek. Źródło: youtube.com
Papież Franciszek. Źródło: youtube.com
Papież Franciszek. Źródło: youtube.com

Zaapelował, aby wspomnienie świetych było dla nas wszystkich przypomnieniem o tym, że nie może być mowy o wolności bez odpowiedzialności i bez umiłowania prawdy. A najwspanialszym wypełnieniem wolności jest miłość, która urzeczywistnia się w służbie - podkreślił Franciszek.

Franciszek jednoznacznie wskazywał, że wolność chrześcijańska nie stoi w sprzeczności z poszanowaniem dla kultury i tradycji każdego człowieka. Dodał również, że błędem jest próba narzucenia tylko jednego wzorca kulturowego. Papież przypomniał, że w historii ewangelizacji nie brakuje przykładów sięgania po przemoc by narzucić swój punkt widzenia innym.

Papież Franciszek/ screen youtube
Papież Franciszek/ screen youtube
Papież Franciszek/ screen youtube

Zdaniem Franciszka takie podejście pozbawiło kościół "bogactwa licznych lokalnych przejawów". "A to jest właśnie sprzeczne z wolnością chrześcijańską (...) jednolitość jako reguła życia nie jest chrześcijańska (...) Jedność tak, jednolitość nie" - dodał.

Jak oceniacie słowa papieża Franciszka?

To też może cię zainteresować: Jedna z kurii wydała ważne oświadczenie w sprawie miejscowego cmentarza. Mieszkańcy nie kryją oburzenia. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w osatatnich dniach: Monika Olejnik zdecydowała się wyjawić prawdę na temat Marii Kaczyńskiej. Opisała wszystko ze szczegółami

O tym się mówi: Znane są już terminy wypłat 14. emerytury. Kto swoją otrzyma w październiku

Z życia gwiazd: Jarosław Bieniuk widziany z nową partnerką. Kibicował z nią swojej córce Oliwii. Kim ona jest