Warto przypomnieć, iż czternasta emerytura przysługiwać będzie świadczeniobiorcom, którzy w dniu 31 października 2021 roku będą uprawnieni do któregoś ze świadczeń: renty socjalnej, renty, emerytury lub przedemerytalnego świadczenia.

Jakie są terminy wypłat czternastej emerytury

Czternastej emerytury nie otrzymają świadczeniobiorcy z zawieszonymi prawami do tych świadczeń. Jednak to nie koniec... Świadczeniobiorcy z emeryturą większą niż 3300 zł również mogą się pożegnać z dodatkowym świadczeniem.

Innymi słowy, dodatkowego świadczenia w postaci czternastej emerytury nie będzie miało prawa otrzymać w sumie około 500 tysiecy seniorów otrzymujących świadczenia o najwyższej wartości. Natomiast w przypadku świadczeń przekraczających 2900 złotych brutto zastosowana będzie zasada "złotówka za złotówkę".

Seniorzy pobierający świadczenie wynoszące na przykład 3000 zł, otrzymają dodatek mniejszy o 100 zł, czyli 1150,88 zł brutto. W sumie około. 8 milionów świadczeniobiorców uzyska świadczenie w pełnej kwocie, zaś około 1,2 miliona otrzyma świadczenia pomniejszone.

Kiedy nastąpią pierwsze wypłaty świadczeń dodatkowych?

Jak podaje Paweł Zebrowski, pełniący funkcję rzecznika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych świadczeniobiorcy, których termin wypłaty emerytury podstawowej przypada na 1 listopada, mogą liczyć na wcześniejszy dodatej, bo już 28-29 października.

Czternastka zatem zostanie przelana wraz ze świadczeniem podstawowym. Terminy listopadowe: 1, 5, 6, 10, 15, 20 oraz 25.11. Warto przypomnieć, iż jest to już drugie świadczenie dodatkowe w 2021 roku.

Co o tym sądzicie? Na który termin sie łapiecie?

O tym sie mówi: Britney Spears przeżywa kolejne trudne chwile. Czy gwiazda nie zmoże odzyskać opieki nad swoimi dziećmi

Zerknij: Mieszkańcy jednego z województw z niepokojem wypatrują rachunków. Ceny idą mocno do góry. Podwyżka jest drakońska

Nie przegap: Jedna z kurii wydała ważne oświadczenie w sprawie miejscowego cmentarza. Mieszkańcy nie kryją oburzenia. O co chodzi