Jak podaje portal "O2", nawet w najczarniejszych scenariuszach mieszkańcy Wielkopolski nie spodziewali się tak gigantycznych podwyżek. Mieszkańcy części gmin województwa wielkopolskiego z dnia na dzień będą musieli zapłacić za gaz 170 proc. więcej! Ta informacja wywołała w nich najpierw niedowierzanie, a potem ogromny gniew. Nie zamierzają tak zostawić tej sprawy. Zapowiadają pisanie skarg.

Ogromne podwyżki w części gmin Wielkopolski

O problemie ogromnych podwyżek cen gazu w części wielkopolskich gmin po raz pierwszy pisał portal "Money". Za gaz w Jarocinie czy Tarnowie Podgórnym mieszkańcy będą musieli zapłacić o 170 proc. więcej niż do tej pory. W gminach tych za dostawy gazu odpowiadają dwie firmy G.EN. i ANCO, które zaopatrują się w surowiec w PGNiG.

Wzrost cen gazu/YouTube @Nieapolitycznie
Wzrost cen gazu/YouTube @Nieapolitycznie
Wzrost cen gazu/YouTube @Nieapolitycznie

Przedstawicile firm tłumaczą wzrost cen faktem, podwyższenia cen przez PGNiG. "Państwowa spółka tłumaczy różnie w cenach gazu czasem, w jakim został zakontraktowany" - czytamy w portalu "O2". Firmy dostarczające gaz odbiorcy końcowemu wskazują, że duże znacznie dla ceny surowca ma ogromne zapotrzebowanie na gaz zarówno na Starym Kontynencie, jak i na całym świecie. Odpowiedzialna za to ma być chłodny początek roku.

Problem gigantycznej podwyżki może objąć nawet 80 gmin. Mieszkańcy nie kryją oburzenia, tym bardziej, że wielu z nich zdecydowało się wymienić stare piece na więgiel i drewno, piecami gazowymi. Ich domowe budżety ucierpią w wyniku podwyżek najmocniej.

Gaz/ YouTube @Mateusz Czapnik
Gaz/ YouTube @Mateusz Czapnik
Gaz/ YouTube @Mateusz Czapnik

Mieszkańcy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i zapowiadają zwrócenie się do Urzędu Ochrony Konsumenta i Konkurencji.

A wy, wiecie z jakimi podwyżkami cen gazu przyjdzie się wam zmagać?

To też może cię zainteresować: Wtorkowa aura nie będzie dla nas zbyt przyjazna. Niewykluczone opady śniegu. Czego jeszcze należy się spodziewać

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Angelina Jolie podjęła kolejną decyzję w sprawie rozwodu. Chodzi o ważne miejsce dla Brada Pitta

O tym się mówi: Emeryci oraz eksperci apelują o wprowadzenie dodatkowego wsparcia dla seniorów. Czy to oznacza pojawienie się piętnastki