Królowa Elżbieta II widziana była we wtorek pierwszy raz, gdy używała laski w trakcie ważnego wydarzenia publicznego.

Królowa Elżbieta II poruszała się o lasce, co jest niezwykłą rzadkością

Uczestniczyła wówczas w uroczystym nabożeństwie na terenie opactwa Westminster. Okazją zorganizowania tej uroczystości było stulecie Królewskiego Legionu Brytyjskiego, organizacji charytatywnej sił zbrojnych. 95-letniej monarchini zostało zrobione zdjęcie, gdy podpierała się laseczką w 2003 roku, po operacji usunięcia rozerwanej chrząstki z jej prawego kolana.

Jak donoszą zagraniczne media, córka królowej księżniczka Anna, wręczyła jej rzeczoną laseczkę po tym, jak obie wysiadły z lizmuzyny, by udać się na uroczyste nabożeństwo mające się odbyć w centrum Londynu.

Królowa ubrana była tego dnia w królewski niebieski, wełniany płaszcz, a na głowie miała pasujący do niego kapelusz. Przemierzając kościół w celu zajęcia przygotowanego dla niej miejsca, uśmiechała się i zdawała się poruszać swobodnie.

Weszła jednak do opactwa używając wejścia na Poet's Yard zamiast używanych zwykle Great West Door, a Pałac Buckingham odmówił komentarza na ten temat. Królowa Elżbieta II i Anna wstąpiły do ​​kongregacji obejmującej służbę dla personelu wojskowego, weteranów i ich bliskich z Wielkiej Brytanii i krajów Wspólnoty Narodów.

Uważa się, że Królowa Elżbieta II po raz pierwszy użyła pomocy do poruszania się dla wygody podczas ważnej imprezy publicznej, jak poinformowały brytyjskie media.