Waloryzacja emerytur, która przewidziana jest co roku w marcu, budzi spore emocje. To od niej zależy, jakiej wysokości świadczenia będą otrzymywać seniorzy.

Wspaniałe wieści dla emerytów – w 2022 roku czeka ich rekordowa waloryzacja

Jak się okazuje, w 2022 roku mogą liczyć na spore podwyżki. Super Express podsumował, jak dokładnie będzie wyglądała waloryzacja. Seniorzy mają powody do radości.

Senior/Youtube @Human Rights Watch
Senior/Youtube @Human Rights Watch

W 2022 roku waloryzacja emerytur będzie wyższa niż przewidziano. Z oficjalnych informacji wynika, że podwyżki dla emerytów będą wynosić 4,89 procent. procent, co pokazuje, że znajdą się oni w lepszej sytuacji finansowej niż wcześniej zakładano.

O ile wzrosną emerytury dzięki waloryzacji?

Wyższy wskaźnik waloryzacji będzie korzystny szczególnie dla seniorów, którzy dostają wyższe emerytury – to oni najmocniej odczują podwyżki.

Jak informuje Super Express, najniższa emerytura wzrośnie o około 100 zł. Emeryci pobierający średnie świadczenie mogą liczyć na podwyżki w wysokości 200 zł. Seniorzy, którzy pobierają najwyższe świadczenie mogą liczyć na wzrost emerytury w wysokości nawet kilkuset złotych.

Seniorzy pieniądze/YouTube @Aktualności360
Seniorzy pieniądze/YouTube @Aktualności360

Nie zapominajmy jednak, że tak wysoka waloryzacja wiąże się z inflacją. Jak wyliczył GUS, ceny produktów i różnych usług wzrosły we wrześniu bieżącego roku aż o 5,9 procent w porównaniu z rokiem 2020.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: NIETYPOWA WIADOMOŚĆ OD KLIENTKI WYWOŁAŁA SPORE PORUSZENIE U KELNERKI. POST W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH ZEBRAŁ JUŻ KILKASET TYSIĘCY POLUBIEŃ

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: REAKCJA ANTKA KRÓLIKOWSKIEGO PODCZAS SKŁADANIA PRZYSIĘGI MAŁŻEŃSKIEJ WZBUDZIŁA ZASTANOWIENIE FANÓW. WIELE WSKAZUJE, ŻE JOANNA OPOZDA JEST W CIĄŻY

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: MEGHAN MARKLE PONOWNIE USŁYSZAŁA WIELE PRZYKRYCH SŁÓW OD SWOJEGO OJCA! CO POWIEDZIAŁ? THOMAS MARKLE NIE OSZCZĘDZIŁ CÓRKI NAWET W DNIU JEJ 40. URODZIN