Jan Paweł II to wyjątkowa postać zarówno dla Polaków, jak i katolików z całego świata. W czasie swojej duszpasterskiej posługi zasłynął jako ten, który szanuje każdego człowieka, bez względu na rasę, płeć, czy wyznanie. Nic dziwnego, że dla wielu jest wzorem dobroci i miłości, jaką powinniśmy darzyć bliźniego.

Wiadomo jak wyglądał typowy dzień Jana Pawła II

O życiu polskiego papieża wiadomo naprawdę wiele. Nie były tajemnicą zarówno jego działania duszpasterskie, jak i prywatne pasje. Powszechnie wiadomo, że Jan Paweł II uwielbiam górskie wędrówki i piłkę nożną.

Interesował się także teatrem i poezją, która stanowiła dla niego szczególną wartość. Oprócz tego, nie była mu także obca filozofia. Dodatkowo, uwielbiał także spotkania z ludźmi i rozmowy z nimi. To m.in. dzięki temu, zyskał sympatię tak wielu osób.

Jan Paweł II. Źródło: Youtube InstytutDialoguJP2
Jan Paweł II. Źródło: Youtube InstytutDialoguJP2

Jakiś czas temu kardynał Stanisław Dziwisz opowiedział, jak wyglądał standardowy dzień papieża Jana Pawła II. Co robił duchowny?

Papież Polak miał ręce pełne pracy

Papież Jan Paweł II budził się dość wcześnie, bo już o 5:30. Jak zdradził kardynał Dziwisz, dzień papieża rozpoczynał się od „medytacji, mszy świętej, dziękczynienia, czytania duchowego”.

Najważniejszą kwestią dla papieża Polaka była modlitwa i spędzał na nią każdą wolną chwilę. Wierzył on, że dzięki niej może wpłynąć na świat i Kościół.

Jan Paweł sam przygotowywał swoje homilie, a przed podpisaniem różnych dokumentów dokładnie je czytał. Papież znajdywał również czas na sport i w trakcie pontyfikatu po prostu był sobą.

Jan Paweł II. Źródło: Youtube InstytutDialoguJP2
Jan Paweł II. Źródło: Youtube InstytutDialoguJP2

„Karol Wojtyła wprowadził nowy zastrzyk energii, postanowił nie być więźniem Watykanu”

- pisała włoska prasa o Janie Pawle II.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: NIETYPOWA WIADOMOŚĆ OD KLIENTKI WYWOŁAŁA SPORE PORUSZENIE U KELNERKI. POST W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH ZEBRAŁ JUŻ KILKASET TYSIĘCY POLUBIEŃ

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: REAKCJA ANTKA KRÓLIKOWSKIEGO PODCZAS SKŁADANIA PRZYSIĘGI MAŁŻEŃSKIEJ WZBUDZIŁA ZASTANOWIENIE FANÓW. WIELE WSKAZUJE, ŻE JOANNA OPOZDA JEST W CIĄŻY

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: MEGHAN MARKLE PONOWNIE USŁYSZAŁA WIELE PRZYKRYCH SŁÓW OD SWOJEGO OJCA! CO POWIEDZIAŁ? THOMAS MARKLE NIE OSZCZĘDZIŁ CÓRKI NAWET W DNIU JEJ 40. URODZIN