Jak podaje portal "Wirtualna Polska", z tygodnia na tydzień rośnie liczba wykrywanych nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wiele osób zadaje sobie pytanie dotycząca tego, kiedy należy spodziewać się szczytu zakażeń? Wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska wskazał taką datę jednocześnie zaznaczając, że dotychczasowe doświadczenia pandemiczne dowodzą tylko jednego, że epidemia jest nieprzewidywalna.

Epidemia koronawirusa najnowsze informacje

Gościem "Polskiego Radia 24" był wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska. Pytany o szczyt zakażeń w czwartej fali, która obecnie nabiera coraz większego rozpędu, wiceminister przyznał, że prognozy wskazują, że dojdzie do niego na przełomie listopada i grudnia. Jednocześnie Kraska zaznaczył, że nie należy przywiązywać się do wskazanego terminu, bo jest on jedynie prognozą, a te jak wiadomo mogą się nie sprawdzić.

"Poprzednie fale pokazały, że pandemia nie czyta naszych prognoz" - powiedział Waldemar Kraska dodając, że według prognoz do Świąt Bożego Narodzenia liczba zakażeń powinna zacząć spadać.

Waldemar Kraska. Żródło: youtube.com
Waldemar Kraska. Żródło: youtube.com
Waldemar Kraska. Żródło: youtube.com

Z informacji podanych przez wiceszefa resortu zdrowia do szpitala w ciągu ostatnich 24 godzin, trafiło 187 osób zakażonych Sars-CoV-2. W nowo notowanych przypadkach specjaliści zauważli znaczne skrócenie czasu pomiędzy zakażeniem, a rozwinięciem się poważnych objawów. To z kolei wpływa na fakt, że do placówek trafiają osoby w ciężkim stanie, wymagające podpięcia do respiratorów.

Nowe obostrzenia?

Na ten moment rząd nie decyduje się na wprowadzenie nowych obostrzeń. Jednocześnie Kraska wskazał, że potencjalne zaostrzenie restrykcji byłoby wprowadzane tylko tam, gdzie mamy do czynienia z dużą ilością zakażeń i osób trafiających do szpitali.

Ma to dotyczyć powiatów, a rząd ma mieć przygotowany plan działań na wypadek znaczącego wzrostu liczby nowych zakażeń. "Myślę, że na tę chwilę takiej potrzeby jeszcze nie ma" - stwierdził Waldemar Kraska.

Myślicie, że prognozy rządu się sprawdzą?

To też może cię zainteresować:

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach:

O tym się mówi: