Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Ministra Obrony Narodowej, Mariusza Błaszczaka, w przyszłym roku zawodowi żołnierze mogą liczyć na sporą podwyżkę. Dodatkowe pieniądze pozytywnie wpłyną na pracę służby mundurowej.

Minister Mariusz Błaszczak zapowiada podwyżki dla żołnierzy

Jak poinformował Minister Obrony Narodowej, Mateusz Błaszczak, w przyszłym roku uposażenie zawodowych żołnierzy wzrośnie aż o ponad 600 zł. Polityk przekazał na Twitterze, że priorytetem polskich władz jest „zapewnienie godnych warunków służby w Siłach Zbrojnych Rzeczpospolitej”.

Granica. Źródło: Youtube
Granica. Źródło: Youtube

Z tego powodu żołnierze mogą liczyć na wyższą kwotę uposażenia. Członkowie sił zbrojnych liczyli jednak na większe pieniądze – 700 zł brutto. Nie wiadomo jak zareagują na informacje przekazane przez Ministra Obrony Narodowej.

Na ile mogą liczyć członkowie sił zbrojnych?

Trzeba przyznać, że w ostatnim czasie Straż Graniczna ma ręce pełne pracy. Na granicy polsko-białoruskiej od początku października próbowano aż 12,5 tysięcy nielegalnie przekroczyć granicę Polski.

Ponadto w strzeżonych obiektach dla cudzoziemców przebywa aż 1,7 tysiąca osób. Członkowie Straży Granicznej muszą wciąż być gotowi na wszelkie działania emigrantów.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: NIETYPOWA WIADOMOŚĆ OD KLIENTKI WYWOŁAŁA SPORE PORUSZENIE U KELNERKI. POST W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH ZEBRAŁ JUŻ KILKASET TYSIĘCY POLUBIEŃ

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: REAKCJA ANTKA KRÓLIKOWSKIEGO PODCZAS SKŁADANIA PRZYSIĘGI MAŁŻEŃSKIEJ WZBUDZIŁA ZASTANOWIENIE FANÓW. WIELE WSKAZUJE, ŻE JOANNA OPOZDA JEST W CIĄŻY

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: MEGHAN MARKLE PONOWNIE USŁYSZAŁA WIELE PRZYKRYCH SŁÓW OD SWOJEGO OJCA! CO POWIEDZIAŁ? THOMAS MARKLE NIE OSZCZĘDZIŁ CÓRKI NAWET W DNIU JEJ 40. URODZIN