Jak podaje portal "Lelum", szef resortu zdrowia w trakci swojej wizyty w Sosnowcu odniósł się do przyspieszającej czwartej falii epidemii koronawirusa oraz ewentualnych obostrzeń, jakie mogłyby zostać wprowadzone przed zbliżającym się wielkimi krokami dniem Wszystkich Świętych. Co powiedział Adam Niedzielski?

Minister zdrowia o zamknięciu cmentarzy we Wszystkich Świętych

Adam Niedzielski stwierdził, że choć szybko rośnie liczba nowych zakażeń, to nie będzie sytuacji, w ktróej na Wszystkich Świętych dojdzie do zamknięcia wszystkich cmentarzy w kraju. Jednocześnie, szef resortu zdrowia zaapelował do Polaków o zachowanie rozsądku w tym czasie i przestrzeganie już obowiązujących restrykcji.

Poprosił o to, aby także na cmentarzach zakładać maseczki, szczególnie wówczas, kiedy nie jesteśmy w stanie zachować dystansu społecznego. Niedzielski odwołał się do poczucia odpowiedzialności, jakie każdy z nas powinien mieć. Szef ministerstwa zdrowia przypomniał, że jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za samych siebie, ale również za naszych bliskich i wszystkich, z którymi się spotykamy.

"Myślę, że każda odpowiedzialna osoba podejmie decyzję, która z mojego punktu widzenia jest oczywista i będzie miała maseczkę" - powiedział Adam Niedzielski w Sosnowcu.

Adam Niedzielski. Źródło: youtube.com
Adam Niedzielski. Źródło: youtube.com
Adam Niedzielski. Źródło: youtube.com

Czwarta fala przyspiesza

Adam Niedzielski podkreślał, że sytuacja epidemiczna choć jest lepsza niż ta, z jaką mieliśmy do czynienia w ubiegłym roku, to rosnąca liczba nowych przypadków jest powodem do niepokoju. Najgorzej jest w województwie lubelskim i podlaskim. Najlepiej jest w regionach, w których jest wyższy odsetek osób zaszczepionych.

W czwartek 28 października resort zdrowia poinformował o nowych 8 378 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Z powodu Covid-19 w ciągu ostatniej doby zmarło 26 osób. 75 pacjentów zmarłych z powodu Covid-19 miało również choroby współistniejące.

Myślicie, że faktycznie nie należy się spodziewać zamknięcia cmentarzy 1 listopada?

To też może cię zainteresować:

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach:

O tym się mówi: