Klimatyczne przystrajanie domu, jedzenie słodyczy, przebieranie się za straszne postaci - wszystko to u wielu ludzi stanowi świetny powód do zabawy przy świętowaniu Halloween. Ten dzień szczególnie przypada do gustu dzieciom, które dzięki swoim oryginalnym przebraniom mogą od sąsiadów otrzymać słodkie pyszności. Są jednak w Polsce takie osoby, które zupełnie nie popierają obecności tego amerykańskiego święta w naszym kraju. Jest wśród nich kilka gwiazd.

Lista polskich gwiazda, które nie obchodzą Halloween jest bardzo długa

Są w Polsce osoby, po których spodziewalibyśmy się podążania za zachodnią kulturą i świętowania Halloween tak, jak robi się to w innych krajach. Tak jednak nie jest - zdecydowanie bardziej cenią sobie one polskie tradycje. O jakich gwiazdach mowa?

Ewa Chodakowska. Źródło: instagram.com
Ewa Chodakowska. Źródło: instagram.com
Ewa Chodakowska. Źródło: instagram.com

Jedną z takich osób jest Ewa Chodakowska. Napisała ona jakiś czas temu na swoim Instagramie, że nie obchodzi Halloween, nie przebiera ani nie maluje się w "straszny sposób". Na pytania o to, co wpłynęło na jej decyzję, odpowiedziała krótko: wychowanie. Przyznaje, że jest przyzwyczajona do obchodzenia tego dnia inaczej, a imprezować może w każdy inny dzień w roku. Rozumie jednak to, że ktoś może chcieć świętować ten dzień po swojemu.

Kto do nich należy?

Na temat popularnego obrzędu wypowiedziała się także Magda Gessler. Znana restauratorka uważa, że w Polsce powinnismy świętować nasze święta, a amerykańskie zwyczaje powinny zostać za oceanem.

Magda Gessler/ Instagram: magdagessler_official
Magda Gessler/ Instagram: magdagessler_official
Magda Gessler/ Instagram: magdagessler_official

Podobnego zdania jest córka Lecha i Marii Kaczyńskich – Marta. Kobieta twierdzi, że Halloween nie ma nic wspólnego z chrześcijańską tradycją i mogą sprzyjać działaniu złych mocy.

Marta Kaczyńska/ screen youtube
Marta Kaczyńska/ screen youtube
Marta Kaczyńska/ screen youtube

Do osób, które w Polsce wolą świętować polskie święta, należą również Małgorzata Kożuchowska, Anna Popek, czy Katarzyna Skrzynecka.

Małgorzata Kożuchowska / YouTube:  ELLE Polska
Małgorzata Kożuchowska / YouTube: ELLE Polska

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: NIETYPOWA WIADOMOŚĆ OD KLIENTKI WYWOŁAŁA SPORE PORUSZENIE U KELNERKI. POST W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH ZEBRAŁ JUŻ KILKASET TYSIĘCY POLUBIEŃ

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: REAKCJA ANTKA KRÓLIKOWSKIEGO PODCZAS SKŁADANIA PRZYSIĘGI MAŁŻEŃSKIEJ WZBUDZIŁA ZASTANOWIENIE FANÓW. WIELE WSKAZUJE, ŻE JOANNA OPOZDA JEST W CIĄŻY

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: MEGHAN MARKLE PONOWNIE USŁYSZAŁA WIELE PRZYKRYCH SŁÓW OD SWOJEGO OJCA! CO POWIEDZIAŁ? THOMAS MARKLE NIE OSZCZĘDZIŁ CÓRKI NAWET W DNIU JEJ 40. URODZIN