Xawerego Ż. zatrzymano 15 października po przejściu rutynowej kontroli. Mundurowi odkryli przy reżyserze środki niedozwolone. Według medialnych doniesień, mężczyźnie postawiono zarzuty.

Reżyser z zarzutami posiadania substancji zabronionych?

Biegły sądowy, którego powołano w sprawie mężczyzny, ma za zadanie ustalić, czy Xawery Ż. dopuścił się prowadzienia samochodu będąc pod wpływem niedozwolonych substancji psychoaktywnych. Jak wyjaśniła rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Katarzyna Skrzeczkowska, Xaweremu Ż. postawiono zarzut w związku ze znalezieniem przy nim środków odurzających, a kontretniej miał przy sobie 1,05 grama.

Jest to czyn z art. 62 ust 1 ustawy regulującej działania przeciw narkomanii. W trakcie dochodzenia powołany został biegły, który ustalić ma, czy zatrzymany kierował będąc zażyciu substancji ustawowo zabronionej.

Mężczyźnie grozi za to do trzech lat pozbawienia wolności. Nie są to jednak pierwsze kłopoty z literą prawa w życiu Xawerego Ż., gdyż 15 maja 1993 roku, gdy podróżował z Łodzi do stolicy, mężczyzna powodując samochodowy wypadek, z impetem uderzył w drzewo, co poskutkowało tragiczną śmiercią jego ówczesnej partnerki Barbary Kosmal.

Była córką znanej aktorki Barbary Brylskiej.

Co o tym sądzicie? Czy reżyser puścił dymka zanim wsiadł za kierownicę?

O tym się mówi: Takie imiona mają najlepsze żony. Potrafią opanować trudne sytuacje w związku

Zerknij też tutaj, aby nic Ci nie umknęło: Za kilka dni do obiegu trafi nowy banknot. Znajdzie się na nim podobizna Lecha Kaczyńskiego. To nie koniec zmian

Nie przegap niczego ważnego: Oburzająca sytuacja w jednym z polskich miast. Lekarka i pielęgniarka nie udzieliły pomocy mężczyźnie, który zasłabł