Drożyzna w sklepach dotknęła niemal wszystkich produktów. Niestety sytuacja jest trudna w całym kraju. Ceny są wysokie i nic nie wskazuje na to, że będzie taniej. Jak wzrost cen wpłynie na emerytów?

Niepokojące wieści dla emerytów

Jak wynika z danych danych GUS w październiku wskaźnik inflacji wyniósł 6,8 proc. Jakie podkuty zdrożały? Głównie paliwo, bo aż o 34 proc., nośniki energii o 10 proc., a żywność i napoje o 4,9 proc.

Dokładny wskaźnik inflacji za cały 2021 rok będzie znany dopiero na początku 2022 roku. Jak podaje Super Express, eksperci z Instytutu Emerytalnego obliczyli ile może wynieść inflacja koszyka emeryta.

Emeryt. Źródło: Youtube Sejm RP
Emeryt. Źródło: Youtube Sejm RP

Z danych wynika, że wyniesie ona około 5,3 proc. Czyli emeryt, który dostaje 1000 zł będzie miał świadczenie o 53 zł mniejsze. W skali roku niektóry emeryci mogą stracić naprawdę dużo pieniędzy.

W 2022 roku czeka ich rekordowa waloryzacja

Nie zapominajmy jednak, że co roku w marcu przewidziana jest waloryzacja emerytur. Okazuje się, że w 2022 roku seniorzy mogą liczyć na sporą podwyżkę z tego tytułu.

Senior/Youtube @Human Rights Watch
Senior/Youtube @Human Rights Watch

W 2022 roku waloryzacja emerytur będzie wyższa niż przewidziano. Z oficjalnych informacji wynika, że podwyżki dla emerytów będą wynosić nawet 4,89 procent.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: NIETYPOWA WIADOMOŚĆ OD KLIENTKI WYWOŁAŁA SPORE PORUSZENIE U KELNERKI. POST W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH ZEBRAŁ JUŻ KILKASET TYSIĘCY POLUBIEŃ

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: REAKCJA ANTKA KRÓLIKOWSKIEGO PODCZAS SKŁADANIA PRZYSIĘGI MAŁŻEŃSKIEJ WZBUDZIŁA ZASTANOWIENIE FANÓW. WIELE WSKAZUJE, ŻE JOANNA OPOZDA JEST W CIĄŻY

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: MEGHAN MARKLE PONOWNIE USŁYSZAŁA WIELE PRZYKRYCH SŁÓW OD SWOJEGO OJCA! CO POWIEDZIAŁ? THOMAS MARKLE NIE OSZCZĘDZIŁ CÓRKI NAWET W DNIU JEJ 40. URODZIN