Nie da się ukryć, że Adam Niedzielski zdecydował się zostać ministrem zdrowia, kiedy sytuacja w naszym kraju była bardzo ciężka, a wszystko spowodowała oczywiście pandemia koronawirusa. Adam Niedzielski przejął stanowisko po Łukaszu Szumowskim. Czy minister zdrowia podejmie kolejny ważny krok dotyczący szkół?

Wiadomo, czy w najbliższym czasie uczniowie wrócą do zdalnego nauczania?

Sytuacja epidemiologiczna w kraju robi się coraz bardziej napięta. Potrzebę podejmowania zdecydowanych kroków zauważają już przedstawiciele rządu, ale także lokalne władze.

Zdaniem ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego, sytuacja epidemiologiczna w kraju nie wygląda jeszcze najgorzej. Polityk zauważył, że dokładnie rok temu mieliśmy znacznie więcej zakażeń.

Adam Niedzielski. Źródło: youtube.com
Adam Niedzielski. Źródło: youtube.com
Adam Niedzielski. Źródło: youtube.com

W poprzednim roku mieliśmy już dużo powyżej 20 tys. (…) dziś mamy 9 tys.

- powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie z dziennikarzem radia RMF FM.

Minister zdrowia zabrał głos w tej sprawie

Dziennikarz zapytał ministra zdrowia również o to, czy planowane są obostrzenia w szkołach i przedszkolach. Adam Niedzielski zauważył, że faktycznie te miejsca są dominującymi ogniskami koronawirusa.

Szkoła. Screen: YouTube
Szkoła. Screen: YouTube
Szkoła. Screen: YouTube

Polityk nie jest jednak przekonany, czy obecna sytuacja zmusza nas do wprowadzenia zajęć online. Oczywiście hybrydowe nauczanie ograniczyłoby rozprzestrzenianie się wirusa. Takie nauczenie ma jednak swoje minusy.

Mamy ewidentnie doświadczenie, że niechodzenie dzieci do szkoły, ten tryb hybrydowy ma bardzo poważne konsekwencje

- stwierdził minister zdrowia, Adam Niedzielski.

Szkoła/YouTube @DĘBICA TV
Szkoła/YouTube @DĘBICA TV

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: NIETYPOWA WIADOMOŚĆ OD KLIENTKI WYWOŁAŁA SPORE PORUSZENIE U KELNERKI. POST W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH ZEBRAŁ JUŻ KILKASET TYSIĘCY POLUBIEŃ

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: REAKCJA ANTKA KRÓLIKOWSKIEGO PODCZAS SKŁADANIA PRZYSIĘGI MAŁŻEŃSKIEJ WZBUDZIŁA ZASTANOWIENIE FANÓW. WIELE WSKAZUJE, ŻE JOANNA OPOZDA JEST W CIĄŻY

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: MEGHAN MARKLE PONOWNIE USŁYSZAŁA WIELE PRZYKRYCH SŁÓW OD SWOJEGO OJCA! CO POWIEDZIAŁ? THOMAS MARKLE NIE OSZCZĘDZIŁ CÓRKI NAWET W DNIU JEJ 40. URODZIN