Radości nie dodaje fakt, że starsze kobiety są znacznie pozbawione męskiej uwagi.

Kobiety postrzegają ten wiek jako trudny okres, ale co widzą mężczyźni, gdy patrzą na starszą kobietę? Z tym pytaniem zwróciłam się do jednego z moich znajomych i chcę podzielić się jego opinią. Nie udaję, że generalizuję opinię wszystkich mężczyzn, ale myślę, że myśli mojego przyjaciela będą dla ciebie bardzo interesujące.

W trakcie rozmowy stało się dla mnie odkryciem, że „grooming” w oczach kobiet i mężczyzn oznacza zupełnie inne rzeczy. Mój rozmówca ma na myśli „wyczesanie” schludnej fryzury, lekkiego makijażu i zadbanego manicure. Długie i jasne paznokcie, ozdobione cyrkoniami, a także wydłużone rzęsy, przypisuje się tylko kobietom do higieny osobistej, dla mojego przyjaciela ten obraz wydaje się dość przerażający.

Mój kolega nie docenia wysiłku, jaki wiele pań wkłada w zmianę linii brwi, zwłaszcza jeśli linie nie pokrywają się z naturalnymi konturami podczas nakładania makijażu. Z niezadowoleniem przyjmuje również stosowanie Botoxu, który zniekształca normalną mimikę twarzy.

Dużym błędem według mojego kolegi była chęć zmiany kształtu ust przez kobiety. Moim zdaniem miał na myśli tylko wyraźny i nieproporcjonalny ich wzrost. Jeśli w wyniku manipulacji usta stają się nieco bardziej pulchne, mężczyzna raczej nie zauważy interwencji kosmetologów.

Mój kolega nie jest przeciwny makijażowi, ale tylko wtedy, gdy jest schludny i naturalny. Pragnienie wielu kobiet, aby malować widocznie i wyraźnie, jest dla niego niezrozumiałe. Z wiekiem mężczyzn bardziej pociąga naturalność, a nie maska ​​zrobiona z kosmetyków, która całkowicie zmienia ich wygląd.

Szafa kobiety powinna podkreślać jej kształt. Mężczyźni lubią proporcjonalne kształty klepsydry. Nawet gdy objętości przekraczają idealne parametry, ale proporcje są zachowane, figura pozostaje atrakcyjna. Jeśli kobieta chce zadowolić płeć przeciwną, garderobę należy dobrać tak, aby korygowała i podkreślała proporcje, a nie zniekształcała je. Mój przyjaciel zauważył, że nie lubi modnych oversize'ów - jego zdaniem zbyt nieporęczne rzeczy zabijają kobiecość.

Oprócz wyglądu omówiliśmy cechy kobiecego zachowania. Pomimo wieku u kobiet płeć przeciwną pociąga lekkość, radość i życzliwość. Ciągły zły nastrój nie tylko dodaje zmarszczek na twarzy, ale także odstrasza mężczyzn. Oczywiście trudno zignorować problemy z wiekiem, ale gdy człowiek ciągle znajduje powody do niezadowolenia i spieszy się, by dzielić się swoim złym nastrojem z innymi, komunikacja z nim staje się trudna. Takie zachowanie jest szczególnie denerwujące, jeśli nie stoi za nim nic poza narzekaniami i utyskiwaniem – kobieta lubi mówić, że wszystko jest nie tak, ale jednocześnie nawet nie próbuje niczego zmieniać.

Mój znajomy filozofuje na temat wieku, wierząc, że to tylko liczby. Jego zdaniem dużo ważniejsza jest samoświadomość – kobieta, która uważa się za młodą i atrakcyjną już w wieku 50 lat, wygląda dokładnie tak w oczach mężczyzn.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: NIETYPOWA WIADOMOŚĆ OD KLIENTKI WYWOŁAŁA SPORE PORUSZENIE U KELNERKI. POST W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH ZEBRAŁ JUŻ KILKASET TYSIĘCY POLUBIEŃ

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: REAKCJA ANTKA KRÓLIKOWSKIEGO PODCZAS SKŁADANIA PRZYSIĘGI MAŁŻEŃSKIEJ WZBUDZIŁA ZASTANOWIENIE FANÓW. WIELE WSKAZUJE, ŻE JOANNA OPOZDA JEST W CIĄŻY

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: MEGHAN MARKLE PONOWNIE USŁYSZAŁA WIELE PRZYKRYCH SŁÓW OD SWOJEGO OJCA! CO POWIEDZIAŁ? THOMAS MARKLE NIE OSZCZĘDZIŁ CÓRKI NAWET W DNIU JEJ 40. URODZIN