Jeśli kiedykolwiek widziałeś białe paski na swojej surowej piersi z kurczaka i po prostu je zignorowałeś, następnym razem możesz się nad tym zastanowić. Według informacji płynących od Compassion in World Farming (CIWF) te paski wskazują na zaburzenia mięśniowe u kurczaków, które grupa łączy ze złymi warunkami hodowlanymi, które prowadzą do zbyt szybkiego wzrostu drobiu.

Badania dowodzą, że białe pręgi na piersi kurczaka oznaczają podawanie antybiotyków w celu przyspieszenia wzrostu

W rezultacie wpływa to na smak i wartość odżywczą kurczaka, a mięso zawiera więcej tłuszczu i jest mniej delikatne, donoszą media. CIWF zwraca również uwagę na cierpienie, jakie ptaki znoszą z powodu zbyt szybkiego przybierania na wadze. Naukowcy twierdzą, że nasilenie tego zjawiska „białych pasków” wzrosło w ostatnich latach, a jedno badanie z udziałem 285 ptaków wykazało, że 96 procent zostało dotkniętych tą przypadłością.

Ptaki mają rodzaj tkanki mięśniowej zwanej włóknami szybkokurczliwymi, które są włóknami, które nie mają w sobie wielu naczyń krwionośnych, powiedział Applegate. Mają działać szybko bez tlenu. „Tkanka bez tlenu, jeśli szybko rośnie, musi przejść przez proces przebudowy, a proces ten czasami staje się trochę nieskoordynowany” – powiedział Applegate, który jest naukowcem z doświadczeniem w żywieniu drobiu.

„To, co widzimy, to zasadniczo tkanka tłuszczowa, ale mięso z piersi jest na początku bardzo niskotłuszczowe, więc zazwyczaj dodaje niewielką ilość”. Badanie z 2016 roku w czasopiśmie Poultry Science wykazało, że 96% przebadanych kurczaków miało pewien stopień białych pasków, chociaż większość z nich została zaklasyfikowana jako umiarkowana. Badanie wykazało, że silne białe paski mogą negatywnie wpłynąć na jakość mięsa.

Czy trudno Waszym zdaniem znaleźć w markecie kurczaka bez białych pręg?

O tym się mówi: Z życia wzięte. Kasjerka komentuje zachowanie starszej pani. Odpowiedź seniorki wszyscy w sklepie zapamiętają na zawsze

Zerknij: Jarosław Kaczyński zabrał głos w ważnej sprawie. " To, co mamy, możemy nagle utracić". O co chodzi