Storczyki Phalaenopsis lub storczyki ćmy, jak są często nazywane, są najczęstszym rodzajem storczyków uprawianych w domu. Nietrudno zrozumieć, dlaczego są tak popularne, z ich długotrwałymi, pięknymi kwiatami. Jednak ważne jest, aby wiedzieć, jak nawozić storczyki Phalaenopsis, aby zachować ich zdrowie i zapewnić, że zakwitną raz za razem.

Czy storczyki potrzebują nawozu? Storczyki Phalaenopsis potrzebują nawozu, aby utrzymać optymalny stan zdrowia, ale żywią się lekkim pokarmem i nie lubią ani nie tolerują regularnie dużych ilości składników odżywczych.

Włóż w opiekę trochę pracy i mnóstwo serca, a podziękują Ci pięknymi kwiatami

Bardzo łatwo jest przenawozić storczyki Phalaenopsis, co może prowadzić do toksyczności składników odżywczych oraz uszkodzenia liści i korzeni. Wzrost wszystkich storczyków będzie ograniczony przez jeden lub więcej czynników, niezależnie od tego, czy jest to światło, ciepło, genetyka czy dostępność składników odżywczych. Gdy orchidea phalaenopsis ma wystarczającą ilość składników odżywczych, dodanie kolejnych składników odżywczych nie przyspieszy tempa wzrostu ani nie sprawi, że roślina stanie się zdrowsza.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Roman (@gromski13)

Aby zachować zdrową orchideę Phalaenopsis, wystarczy dostarczyć wystarczającą ilość składników odżywczych, aby roślina miała wystarczająco dużo do wzrostu. Jest to naprawdę łatwe, ponieważ storczyki Phalaenopsis nie wymagają dużej ilości nawozu. W razie wątpliwości nawozić rzadziej i słabszym roztworem, niż podpowiada ci instynkt. W ten sposób jest mało prawdopodobne, aby uszkodzić roślinę nadmiernym nawozem.

Jakie środki używane w domu mogą stanowić składnik nawozu lub być nim samodzielnie? Melasa daje twoim storczykom zastrzyk potasu. Wymieszaj łyżeczkę melasy z 2 litrami wody i używaj jej do podlewania storczyków.

Skorupka jajka może być nawozem dolistnym. Zmiażdżone w moździeżu skorupki jajka zalane na noc wrzątkiem, dadzą wodzie składniki, które idealnie wchłoną się przez liście. Wystarczy je spryskać z rozpylacza.

Krowie mleko. Zwykłe mleko krowie jest dobrym źródłem białka dla storczyków, ale należy je rozcieńczyć w proporcji 1 część mleka na 4 części wody.

Co o tym sądzicie? Jakie macie własne sposoby na pielęgnację storczyków?

O tym się mówi: Doda wciąż zmaga się z byłym ukochanym. Opublikował kolejne oficjalne oświadczenie. Co w nim wyjaśnia

Zerknij: Czas obchodzi się z nimi łaskawie. Kobiety spod tych znaków zodiaku pięknie się starzeją