We wtorek nad ranem w jednej z katowickich placówek szpitalnych zmarł Kamil Durczok. Dziennikarz miał zaledwie 53 lata. W piątek 19 listopada odbył się jego pogrzeb. Pożegnali go jego bliscy, fani oraz koledzy po fachu.

Ostatnie pożegnanie Kamila Durczoka było niezwykle wzruszające

Informację o śmierci Kamila Durczoka podał portal branżowy "Press", którego dziennikarze potwierdzili infromację kontaktując się między innymi z rodziną dziennikarza. Durczok zmarł około godziny 4:30 nad ranem we wtorek. Odszedł w szpitalu w Katowicach-Ligocie. Portal "Onet" wskazuje, że przyczyną śmierci Durczoka miał być rozległy krwotok wewnętrzny.

19 listopada odbyło się ostatnie pożegnanie Kamila Durczoka. Na cmentarzu głos zabrał brat zmarłego dziennikarza, który pożegnał go we wzruszających słowach.

„Człowiek musi umrzeć, aby dowiedzieć się jak wielu miał przyjaciół, których brakowało w biedzie”

- rozpoczął Dominik Durczok.

Dominik Durczok wyznał, że zawsze mógł liczyć na swojego brata, był on dobry człowiekiem oraz był i jest on dumą całej rodziny. Mężczyzna wspomniał również problemy dziennikarza i dodał, że nawet wtedy najbliżsi byli przy nim i tak samo je przeżywali.

"Uważaj tam na siebie, Kamil. Patrz tam jako"

- zakończył mężczyzna.

Kamil Durczok. Źródło: youtube.com
Kamil Durczok. Źródło: youtube.com
Kamil Durczok. Źródło: youtube.com

Przemówienie brata dziennikarza zostanie zapamiętane na długo

Kamil Durczok był absolwentem Uniwersytetu Śląskiego. Tuż po zakończeniu studiów związał się z radiem. Mając zaledwie 24 lata został dyrektorem radiostacji TOP FM. Jednak to telewizja dała mu największą rozpoznawalność i popularność wśród widzów. W 1993 roku związał się z Telewizją Polską. Początkowo pracował w śląskim oddziale TVP.

W 2006 roku związał swoją karierę zawodową ze stacją TVN. Był nie tylko prowadzącym główne wydanie "Faktów", ale także ich redaktorem naczelnym. Początkiem końca jego kariery były oskarżenia o mobbing, po których odszedł z TVN.

Kamil Durczok/ screen YT
Kamil Durczok/ screen YT
Kamil Durczok/ screen YT

Niestety w ostatnim czasie więcej mówiło się nie o dorobku dziennikarza i jego pracy, ale o jego problemach. W 2019 roku, prowadził samochód pod wpływem alkoholu i spowodował kolizję. Dziennikarz przyznał się do winy. Został skazany na rok pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres dwóch lat.

Dziennikarz powoli wychodził na prostą. Niestety wszystko przerwała jego niespodziewana śmierć. Rodzinie, bliskim i przyjaciołom Kamila Durczoka składamy najszczersze wyrazy współczucia.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: NIETYPOWA WIADOMOŚĆ OD KLIENTKI WYWOŁAŁA SPORE PORUSZENIE U KELNERKI. POST W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH ZEBRAŁ JUŻ KILKASET TYSIĘCY POLUBIEŃ

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: REAKCJA ANTKA KRÓLIKOWSKIEGO PODCZAS SKŁADANIA PRZYSIĘGI MAŁŻEŃSKIEJ WZBUDZIŁA ZASTANOWIENIE FANÓW. WIELE WSKAZUJE, ŻE JOANNA OPOZDA JEST W CIĄŻY

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: MEGHAN MARKLE PONOWNIE USŁYSZAŁA WIELE PRZYKRYCH SŁÓW OD SWOJEGO OJCA! CO POWIEDZIAŁ? THOMAS MARKLE NIE OSZCZĘDZIŁ CÓRKI NAWET W DNIU JEJ 40. URODZIN