Donald Tusk bez cienia wątpliwości należy do grona najbardziej popularnych polityków w Polsce. Były premier kraju często zamieszcza wymowne wpisy w mediach społecznościowych, nawiązujące do obecnej partii rządzącej w Polsce.

Kilka miesięcy temu były przewodniczący Rady Europejskiej wrócił do krajowej polityki i został liderem Platformy Obywatelskiej.

Donald Tusk nie mógł już dłużej milczeć

W środę 10 listopada Donald Tusk postanowił zabrać głos w sprawie kryzysu, jaki ma miejsce na granicy Polski i Białorusi. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej zwrócił się z ważnym apelem do przywódców państw Unii Europejskiej.

Teraz polityk zwrócił się do polskich rządzących. Zdaniem byłego premiera rząd nie potrafi sobie poradzić z pandemią i sytuacja powoli wynika się spod kontroli.

Donald Tusk / YouTube:  naTemat.pl
Donald Tusk / YouTube: naTemat.pl

Donald Tusk zarzucił ministrowi zdrowia brak odwagi. Jego zdaniem Adam Niedzielski nie potrafi podjąć samodzielnych decyzji, bo boi się odpowiedzialności za swoje czyny.

Były premier skrytykował działania polskiego rządu

Wzywam polski rząd i premiera Mateusza Morawickiego, żeby ujawnili jak brzmią rekomendacje Rady Medycznej. To jest sprawa życia i śmierci tysięcy Polaków

- powiedział Donald Tusk w rozmowie z portalem WP.

Donald Tusk/ screen youtube
Donald Tusk/ screen youtube
Donald Tusk/ screen youtube

Były premier dodał, że rząd powinien przeciwdziałać również skutkom pandemii i stworzyć konkretny plan działania. On sam nie uważa jednak, że szczepionki powinny być obowiązkowe.

Sam Donald Tusk naciska na to, by znane były rekomendacje Rady Medycznej. Ponadto były premier zaproponował wsparcie w ich wprowadzaniu.

Donald Tusk / YouTube:  EURACTIV
Donald Tusk / YouTube: EURACTIV

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: NIETYPOWA WIADOMOŚĆ OD KLIENTKI WYWOŁAŁA SPORE PORUSZENIE U KELNERKI. POST W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH ZEBRAŁ JUŻ KILKASET TYSIĘCY POLUBIEŃ

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: REAKCJA ANTKA KRÓLIKOWSKIEGO PODCZAS SKŁADANIA PRZYSIĘGI MAŁŻEŃSKIEJ WZBUDZIŁA ZASTANOWIENIE FANÓW. WIELE WSKAZUJE, ŻE JOANNA OPOZDA JEST W CIĄŻY

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: MEGHAN MARKLE PONOWNIE USŁYSZAŁA WIELE PRZYKRYCH SŁÓW OD SWOJEGO OJCA! CO POWIEDZIAŁ? THOMAS MARKLE NIE OSZCZĘDZIŁ CÓRKI NAWET W DNIU JEJ 40. URODZIN