Przemysław Czarnek należy do grona tych polityków, którzy budzą największe kontrowersje. Wiele mówi się nie tylko o jego własnych poglądach i pomysłach na zmiany w polskiej szkole, ale również o gronie osób, które mu doradzają i ich poglądach.

Minister Przemysław Czarnek odwiedził miejsce spoczynku wyjątkowej osoby

Minister edukacji niejednokrotnie powtarzał, jak ważny w jego życiu było pontyfikat papieża Jana Pawła II. Mało tego, wiele dzieł związanych z papieżem Polakiem znalazło się w kanonie obowiązkowych lektur szkolnych.

Jan Paweł II/YouTube @InstytutDialoguJP2
Jan Paweł II/YouTube @InstytutDialoguJP2

W programie polskiego nauczania elementy pontyfikatu Jana Pawła II są teraz bardzo widoczne. Minister Czarnek uważa, że Polacy zawdzięczają wolność właśnie Janowi Pawłowi II.

Minister edukacji musiał przebyć kilkaset kilometrów

Jak widać, papież Polak jest bardzo ważny dla ministra Przemysława Czarnka, dlatego polityk zdecydował się na wyjazd do Bazyliki św. Piotra w Watykanie i odwiedzenia grobu zmarłego w 2005 roku papieża.

Przemysław Czarnek złożył hołd Janowi Pawłowi II i umieścił na jego grobie piękny bukiet biało-czerwonych kwiatów. Ministerstwo Edukacji i Nauki opublikowało na Twitterze kilka zdjęć z tego zdarzenia. Zobaczcie sami!

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: NIETYPOWA WIADOMOŚĆ OD KLIENTKI WYWOŁAŁA SPORE PORUSZENIE U KELNERKI. POST W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH ZEBRAŁ JUŻ KILKASET TYSIĘCY POLUBIEŃ

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: REAKCJA ANTKA KRÓLIKOWSKIEGO PODCZAS SKŁADANIA PRZYSIĘGI MAŁŻEŃSKIEJ WZBUDZIŁA ZASTANOWIENIE FANÓW. WIELE WSKAZUJE, ŻE JOANNA OPOZDA JEST W CIĄŻY

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: MEGHAN MARKLE PONOWNIE USŁYSZAŁA WIELE PRZYKRYCH SŁÓW OD SWOJEGO OJCA! CO POWIEDZIAŁ? THOMAS MARKLE NIE OSZCZĘDZIŁ CÓRKI NAWET W DNIU JEJ 40. URODZIN