Koronawirus i sytuacja, która wywołał zarówno na świecie jak i w Polsce, spędza nam sen z powiek. Coraz więcej rodaków obawia się kolejnego lockdownu, który pogorszył by ich już fatalną sytuację materialną. Rzecznik rządu Piotr Müller zdradził jakie plany ma rząd na szalejące ceny paliw.

Rzecznik rządu Piotr Müller zdradził, kiedy paliwo będzie tańsze

W ostatnim czasie ceny paliw były niemal rekordowe i każdego dnia wynosiły jeszcze więcej. Okazało się, że jest to spowodowane wysokimi cenami hurtowymi - Orlen czy Lotos utrzymywały nieco niższe ceny za litr kosztem marż detalicznych.

Już w przyszłym tygodniu polski rząd zaprezentuje kolejne rozwiązania z tarczy antyinflacyjnej. Jak zdradził w rozmowie z Polsat News rzecznik rządu Piotr Müller, planowane rozwiązania będą głównie dotyczyć sektora paliwowego i energetycznego.

Piotr Muller. Źródło: Youtube Telewizja Republika
Piotr Muller. Źródło: Youtube Telewizja Republika

Rzecznik rządu Piotr Müller zdradził nieco więcej szczegółów. Okazuje się, że najubożsi będą mogli liczyć na wsparcie finansowe w spłacie rachunków za prąd. Ponadto kolejne działania mogą zatrzymać szalejące ceny paliw.

Dobre wieści dla kierowców

Wiele osób przypuszcza, że zaplanowane działania z tarczy antyinflacyjna ograniczą marżę stacjom benzynowym i rafineriom. Oczywiście nie wróży to niczego dobrego dla właścicieli tego typu biznesów, jednak to dobra informacja dla konsumentów.

Ceny paliw zadziwiają kierowców. Źródło: YouTube
Ceny paliw zadziwiają kierowców. Źródło: YouTube
Ceny paliw zadziwiają kierowców. Źródło: YouTube

Jak zapowiedział wiceminister finansów Piotr Patkowski, do środy rząd zaprezentuje konkretne rozwiązania z pakietu antyinflacyjnego.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: NIETYPOWA WIADOMOŚĆ OD KLIENTKI WYWOŁAŁA SPORE PORUSZENIE U KELNERKI. POST W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH ZEBRAŁ JUŻ KILKASET TYSIĘCY POLUBIEŃ

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: REAKCJA ANTKA KRÓLIKOWSKIEGO PODCZAS SKŁADANIA PRZYSIĘGI MAŁŻEŃSKIEJ WZBUDZIŁA ZASTANOWIENIE FANÓW. WIELE WSKAZUJE, ŻE JOANNA OPOZDA JEST W CIĄŻY

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: MEGHAN MARKLE PONOWNIE USŁYSZAŁA WIELE PRZYKRYCH SŁÓW OD SWOJEGO OJCA! CO POWIEDZIAŁ? THOMAS MARKLE NIE OSZCZĘDZIŁ CÓRKI NAWET W DNIU JEJ 40. URODZIN