Napięta sytuacja na polsko-białoruskiej granicy jest jednym z częściej poruszanych tematów. W ostatnim czasie głos w tej sprawie zabrał minister Mariusz Błaszczak.

Szef resortu obrony Mariusz Błaszczak zabrał głos w sprawie sytuacji na granicy

Szef resortu obrony Mariusz Błaszczak udzielił wywiadu dla Super Expressu. Polityk wyraził słowa uznania dla polskich wojskowych.

Jak powiedział minister Błaszczak, codziennie tysiące funkcjonariuszy chorni naszej granicy przed nielegalnymi migrantami i dba o to, byśmy my mogli spać spokojnie. Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jest niezwykle napięta.

Mariusz Błaszczak/screen Youtube @Wojsko Polskie
Mariusz Błaszczak/screen Youtube @Wojsko Polskie

Wojskowi są jednak przygotowani do takiego scenariusza i codziennie narażają swoje życie i zdrowie w obronie Polaków. Nie mamy się czego obawiać, dzięki nim jesteśmy w pełni bezpieczni.

Czy mamy się czego bać?

Minister Błaszczak podziękował wojskowym za służbę i zapewnił, że zrobi wszystko, by pracowało im się jak najlepiej. Mogą liczyć na dobre warunki służby, odpoczynek oraz dodatkowe wynagrodzenie.

Mariusz Błaszczak/YouTube @Polskie Radio
Mariusz Błaszczak/YouTube @Polskie Radio

Szef resortu obrony zdradził również, co jest teraz najważniejsze dla polskich żołnierzy. Otóż chcą oni czuć wsparcie Polaków.

Wszelkie gesty szacunku, życzliwości i pamięci bardzo ich cieszą i wzmacniają motywację

- powiedział minister Mariusz Błaszczak w rozmowie z Super Expressem.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: NIETYPOWA WIADOMOŚĆ OD KLIENTKI WYWOŁAŁA SPORE PORUSZENIE U KELNERKI. POST W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH ZEBRAŁ JUŻ KILKASET TYSIĘCY POLUBIEŃ

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: REAKCJA ANTKA KRÓLIKOWSKIEGO PODCZAS SKŁADANIA PRZYSIĘGI MAŁŻEŃSKIEJ WZBUDZIŁA ZASTANOWIENIE FANÓW. WIELE WSKAZUJE, ŻE JOANNA OPOZDA JEST W CIĄŻY

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: MEGHAN MARKLE PONOWNIE USŁYSZAŁA WIELE PRZYKRYCH SŁÓW OD SWOJEGO OJCA! CO POWIEDZIAŁ? THOMAS MARKLE NIE OSZCZĘDZIŁ CÓRKI NAWET W DNIU JEJ 40. URODZIN