Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował o decyzjach podjętych podczas spotkania polityków w sprawie sytuacji epidemicznej. 26 listopada politycy z różnych ugrupowań postanowili wprowadzić darmowe testy na obecność koronawirusa dla określonych grup zawodowych.

Bezpłatne testy już niebawem będą dostępne w Polsce

W niektórych krajach zachodnich, między innymi w Austrii, darmowe testy na obecność koronawirusa są codziennością i mogą z nich skorzystać wszyscy obywatele. Jak poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, w Polsce również zostaną wprowadzone darmowe testy, jednak nie wszyscy będą mogli z nich skorzystać.

Testy. Źródło: youtube.com
Testy. Źródło: youtube.com
Testy. Źródło: youtube.com

Pracownicy konkretnych grup zawodowych będą mogli skorzystać z dobrowolnych i dobrowolnych testów na obecność koronawirusa. Mowa o osobach pracujących w służbie zdrowia, komunikacji, oświaty, czy administracji.

Nie każdy może jednak z nich skorzystać. Kto należy do tej grupy

Osoby te w każdej chwili będą mogły dobrowolnie wykonać testy. Dzięki temu nie będą zarażać członków swoich rodzin i wirus nie będzie się rozprzestrzeniać.

Testy. Źródło: youtube.com
Testy. Źródło: youtube.com
Testy. Źródło: youtube.com

Ponadto już w poniedziałek do Sejnu trafi ustawa o funduszu kompensacyjnym. Dzięki niej ochroną zostaną objęte osoby, które zmagają się z negatywnymi skutkami poszczepiennymi.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: NIETYPOWA WIADOMOŚĆ OD KLIENTKI WYWOŁAŁA SPORE PORUSZENIE U KELNERKI. POST W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH ZEBRAŁ JUŻ KILKASET TYSIĘCY POLUBIEŃ

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: REAKCJA ANTKA KRÓLIKOWSKIEGO PODCZAS SKŁADANIA PRZYSIĘGI MAŁŻEŃSKIEJ WZBUDZIŁA ZASTANOWIENIE FANÓW. WIELE WSKAZUJE, ŻE JOANNA OPOZDA JEST W CIĄŻY

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: MEGHAN MARKLE PONOWNIE USŁYSZAŁA WIELE PRZYKRYCH SŁÓW OD SWOJEGO OJCA! CO POWIEDZIAŁ? THOMAS MARKLE NIE OSZCZĘDZIŁ CÓRKI NAWET W DNIU JEJ 40. URODZIN