Oszuści szukają nowych sposobów na zgarnianie wszystkich oszczędności biednych emerytów i nie tylko. W ostatnim czasie ich ofiarą była 72-latka z Bochni z województwa małopolskiego. Co się wydarzyło?

72-latka z województwa małopolskiego padła ofiarom oszustów

Jeden błąd kosztował 72-latkę z Bochni bardzo wiele. W kilka minut kobieta straciła wszystkie swoje oszczędności. Jak do tego doszło?

Kobieta chciała powiększyć swoje oszczędności, dlatego zainteresowała się inwestycjami w akcje koncernu naftowego. Emerytka znalazła ciekawą reklamę w sieci i bez zastanowienia podała swoje dane i czekała na telefon od konsultanta.

Emerytka. Źródło: youtube.com
Emerytka. Źródło: youtube.com
Emerytka. Źródło: youtube.com

Przedstawiciel, rzekomy kierownik giełdy, zadzwonił bardzo szybko i rzeczowo opowiedział, jak wygląda inwestycja w akcje koncernu naftowego. Emerytka mu uwierzyła i zrobiła wszystko o co ją poprosił.

Konsultant zlecił 72-latce zainstalowanie pewnej aplikacji oraz wpłatę pieniędzy na akcje. Jak zrelacjonował Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji, przedstawiciel „uświadamiał kobietę, że chcąc zarabiać, musi najpierw wpłacić pieniądze”.

To zaskakujące, ile pieniędzy straciła kobieta

Podczas rozmowy telefonicznej na polecenie konsultanta emerytka zalogowała się do swojego konta bankowego, natomiast oszust dzięki zainstalowanej aplikacji, miał wgląd do telefonu 72-latki.

Oszust dzwonił później do emerytki kilka razy, a podczas ich ostatniej rozmowy mężczyzna przelał oszczędności kobiety na swoje konto. Niestety 72-latka nie mogła zablokować tego przelewu i straciła swoje ciężko zarobione pieniądze.

SMS-y od oszustów/Youtube @Howcast
Cyberoszuści/Youtube @Howcast

Policjanci apelują, by zachować szczególną ostrożność i nigdy nie otwierać podejrzanych linków, instalować dodatkowych aplikacji, czy podawać swoich haseł i loginów.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: NIETYPOWA WIADOMOŚĆ OD KLIENTKI WYWOŁAŁA SPORE PORUSZENIE U KELNERKI. POST W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH ZEBRAŁ JUŻ KILKASET TYSIĘCY POLUBIEŃ

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: REAKCJA ANTKA KRÓLIKOWSKIEGO PODCZAS SKŁADANIA PRZYSIĘGI MAŁŻEŃSKIEJ WZBUDZIŁA ZASTANOWIENIE FANÓW. WIELE WSKAZUJE, ŻE JOANNA OPOZDA JEST W CIĄŻY

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: MEGHAN MARKLE PONOWNIE USŁYSZAŁA WIELE PRZYKRYCH SŁÓW OD SWOJEGO OJCA! CO POWIEDZIAŁ? THOMAS MARKLE NIE OSZCZĘDZIŁ CÓRKI NAWET W DNIU JEJ 40. URODZIN