Inspekcja Handlowa wzięła pod lupę zabawki. Okazuje się, że wiele z nich miało źle oznakowanie, a ponadto niektóre niedozwolone stężenia pierwiastków.

Inspekcja Handlowa skontrolowała wiele modeli zabawek

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podał zaskakujące dane. Zabawki typu slime wzbudziły wśród badaczy największe kontrowersje.

Okazuje się, że popularne „glutki” mają niedopuszczalne stężenie pierwiastków ciężkich oraz złe oznakowanie.

Zabawki. Źródło: youtube.com
Zabawki. Źródło: youtube.com
Zabawki. Źródło: youtube.com

Niestety w sklepach jest wiele zabawek, które nie powinny się znaleźć w użytku, ponieważ stanowią one zagrożenie dla dzieci. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny zapewnił jednak, że niebezpieczne artykuły są niemal natychmiast wycofywane z rynku.

Nie wszystkie nadają się do użytku

Inspekcja Handlowa wzięła pod lupę ponad 200 różnych modeli zabawek. Wśród nich były piłki, łuki, lalki, proce, czy wspomniane slime. Okazuje się, że ponad połowa produktów nie była prawidłowo oznakowana.

Dziewiętnaście zabawek miało w składzie niedozwoloną ilość ftalanów, a dwadzieścia zbyt duże stężenie pierwiastków ciężkich.

Niektóre zabawki miały również zbyt niebezpieczną konstrukcję. Przed zakupem lepiej dobrze przyjrzeć się produktom, bo niektóre z nich mogą być niebezpieczne na przykład pod względem odłączenia się małych elementów.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: NIETYPOWA WIADOMOŚĆ OD KLIENTKI WYWOŁAŁA SPORE PORUSZENIE U KELNERKI. POST W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH ZEBRAŁ JUŻ KILKASET TYSIĘCY POLUBIEŃ

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: REAKCJA ANTKA KRÓLIKOWSKIEGO PODCZAS SKŁADANIA PRZYSIĘGI MAŁŻEŃSKIEJ WZBUDZIŁA ZASTANOWIENIE FANÓW. WIELE WSKAZUJE, ŻE JOANNA OPOZDA JEST W CIĄŻY

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: MEGHAN MARKLE PONOWNIE USŁYSZAŁA WIELE PRZYKRYCH SŁÓW OD SWOJEGO OJCA! CO POWIEDZIAŁ? THOMAS MARKLE NIE OSZCZĘDZIŁ CÓRKI NAWET W DNIU JEJ 40. URODZIN