Wczoraj w Arenie Toruń odbyła się impreza z okazji 30. urodzin Radia Maryja. Ojciec Rydzyk przygotował napięty harmonogram. Na uroczystość przybyło wielu słuchaczy rozgłośni – w tym znani politycy.

Na miejscu zabrakło prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Polityk przekazał jednak specjalny list w ręce ministra Mariusza Błaszczaka. Co napisał w swoim liście prezes?

Jarosław Kaczyński zaskoczył na 30-leciu Radia Maryja

Co roku dyrektor rozgłośni Radia Maryja, Tadeusz Rydzyk, urządza huczne obchody. Na uroczystości zazwyczaj gromadzą się tysiące słuchaczy. Nic dziwnego, gdyż ceremonia zawsze cieszy się bizantyjskim przepychem i ogromną liczną zainteresowanych. Te jubileuszowe urodziny z pewnością przejdą jednak do historii.

Ojciec Rydzyk. Źródło: youtube.com
Ojciec Rydzyk. Źródło: youtube.com
Ojciec Rydzyk. Źródło: youtube.com

Wśród zaproszonych gości było wielu polityków, a autokary z pielgrzymami przyjechały do Torunia z różnych części Polski. Ojciec Rydzyk przegotował napięty harmonogram.

Polityk skierował do ojca Tadeusza Rydzyka szczególne słowa

Na 30-leci zabrakło między innymi prezydenta Andrzeja Dudy i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Politycy przekazali jednak szczególne listy, które zostały przeczytane podczas uroczystej mszy.

Jarosław Kaczyński w swoim liście zwrócił się do ojca Rydzyka i podziękował mu za wszystkie rzeczy, które uczynił „dla Kościoła, dla Polski i dla nas”. Ponadto polityk podziękował samemu Bogu za wspólnotę, którą od lat tworzą słuchacze Radia Maryja.

Ojciec Rydzyk. Źródło: youtube.com
Ojciec Rydzyk. Źródło: youtube.com
Ojciec Rydzyk. Źródło: youtube.com

Na koniec podziękowania i szczególne słowa uznania padły ponownie w stronę ojca Rydzyka.

Dziękujemy również Panu Bogu za ten wielki dar, jakim jest dla nas osoba czcigodnego o. Tadeusza Rydzyka

- napisał Jarosław Kaczyński.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: NIETYPOWA WIADOMOŚĆ OD KLIENTKI WYWOŁAŁA SPORE PORUSZENIE U KELNERKI. POST W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH ZEBRAŁ JUŻ KILKASET TYSIĘCY POLUBIEŃ

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: REAKCJA ANTKA KRÓLIKOWSKIEGO PODCZAS SKŁADANIA PRZYSIĘGI MAŁŻEŃSKIEJ WZBUDZIŁA ZASTANOWIENIE FANÓW. WIELE WSKAZUJE, ŻE JOANNA OPOZDA JEST W CIĄŻY

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: MEGHAN MARKLE PONOWNIE USŁYSZAŁA WIELE PRZYKRYCH SŁÓW OD SWOJEGO OJCA! CO POWIEDZIAŁ? THOMAS MARKLE NIE OSZCZĘDZIŁ CÓRKI NAWET W DNIU JEJ 40. URODZIN