Koronawirus i sytuacja, która wywołał zarówno na świecie jak i w Polsce, spędza nam sen z powiek. Coraz więcej rodaków obawia się kolejnego lockdownu, który pogorszył by ich już fatalną sytuację materialną.

Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos w sprawie tarczy antyinflacyjnej

W ostatnim czasie ceny paliw były niemal rekordowe i każdego dnia wynosiły jeszcze więcej. Jak zauważył premier Mateusz Morawiecki, jest to spowodowane rosnącymi cenami paliw na światowych rynkach, działaniem Rosji oraz nieodpowiednią polityką klimatyczną Unii Europejskiej.

Dzięki tarczy antyinflacyjnej ceny za paliwo, energię i gaz pójdą w dół. Premier zapowiada, że pierwsze efekty będą widoczne już na początku roku.

Już niebawem ceny za energię, gaz i paliwo pójdą w dół

Na przełomie stycznia i marca, dzięki obniżce podatku od sprzedaży detalicznych, obniży się cena paliw. W tym samym czasie Polacy zapłacę również mniej za gaz – VAT zimniejszy się z 23% do 8%.

Podobnie będzie w przypadku energii elektrycznej – VAT obniżony zostanie z 23% do 5%. Ponadto uboższe rodziny będą mogły liczyć na dodatek "tarczowy" do kosztów energii elektrycznej. W zależności od dochodów wyniesie on od 400 zł do 1150 zł rocznie.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: NIETYPOWA WIADOMOŚĆ OD KLIENTKI WYWOŁAŁA SPORE PORUSZENIE U KELNERKI. POST W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH ZEBRAŁ JUŻ KILKASET TYSIĘCY POLUBIEŃ

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: REAKCJA ANTKA KRÓLIKOWSKIEGO PODCZAS SKŁADANIA PRZYSIĘGI MAŁŻEŃSKIEJ WZBUDZIŁA ZASTANOWIENIE FANÓW. WIELE WSKAZUJE, ŻE JOANNA OPOZDA JEST W CIĄŻY

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: MEGHAN MARKLE PONOWNIE USŁYSZAŁA WIELE PRZYKRYCH SŁÓW OD SWOJEGO OJCA! CO POWIEDZIAŁ? THOMAS MARKLE NIE OSZCZĘDZIŁ CÓRKI NAWET W DNIU JEJ 40. URODZIN