Mateusz Morawiecki jawi się nam jako postać publiczna, która od wielu miesięcy mierzy się z trudami pandemii i wciąż żyje w wielkim napięciu, niemal w stanie „pogotowia”. W ostatnim czasie szef polskiego rządu skomentował decyzję prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Premier Mateusz Morawiecki uderza w decyzję Rafała Trzaskowskiego

Zdaniem premiera Rafał Trzaskowski pisze nowy rozdział historii Polski w którym nie ma miejsca dla bohaterów walczących o niepodległość naszego kraju. Skąd taki pomysł?

Otóż bardzo możliwe, że warszawskiego Rondo Romana Dmowskiego niebawem zmieni nazwę na Rondo Praw Kobiet. 9 grudnia warszawscy radni przyjęli uchwałę o przyjęciu petycji w tej sprawie.

Nic nie jest jednak przesądzone i czas pokaże czy faktycznie nastąpi taka zmiana. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski odpowiedział jednak na zaczepny post premiera Mateusza Morawieckiego.

Nie trzeba było długo czekać na zaskakującą odpowiedź prezydenta Warszawy

Roman Dmowski jest uhonorowany w innych miejscach w Warszawie. Rondo jego imienia stało się symbolem walki o prawa kobiet. Te, które po kolei próbujecie „anulować”

- odpowiedział Rafał Trzaskowski.

Prezydent Warszawy dodał również, że to właśnie kobiety złożyły wniosek o zmianę nazwy wspomnianego ronda. Ponadto zasugerował, że premier powinien raczej zająć się „kolejkami karetek pod szpitalami, szalejącą drożyzną czy szemranymi interesami kolegów z rządu”.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: NIETYPOWA WIADOMOŚĆ OD KLIENTKI WYWOŁAŁA SPORE PORUSZENIE U KELNERKI. POST W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH ZEBRAŁ JUŻ KILKASET TYSIĘCY POLUBIEŃ

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: REAKCJA ANTKA KRÓLIKOWSKIEGO PODCZAS SKŁADANIA PRZYSIĘGI MAŁŻEŃSKIEJ WZBUDZIŁA ZASTANOWIENIE FANÓW. WIELE WSKAZUJE, ŻE JOANNA OPOZDA JEST W CIĄŻY

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: MEGHAN MARKLE PONOWNIE USŁYSZAŁA WIELE PRZYKRYCH SŁÓW OD SWOJEGO OJCA! CO POWIEDZIAŁ? THOMAS MARKLE NIE OSZCZĘDZIŁ CÓRKI NAWET W DNIU JEJ 40. URODZIN