W jednym pokoju nie było zbyt wiele miejsca dla kobiety z dzieckiem, a nie miała pieniędzy na kupno większego. Anna i jej córka uznały zwykłą zamianę powierzchni mieszkalnej za nieuzasadnioną, więc postanowiły sprzedać swoje mieszkania, a za uzyskane pieniądze kupić przestronne, trzypokojowe mieszkanie wraz z meblami.

Kobiety zrealizowały swój plan - znalazły mieszkanie na odludziu, ale z trzema pokojami i po remoncie, dlatego też zaoszczędziły pieniądze.

Po przeprowadzce kobiety zabrały się do ulepszania swojego codziennego życia. Chociaż każda z nich miała swój własny pokój, przestrzeń osobista nie uchroniła ich przed problemami. Pomiędzy starszymi kobietami zaczęły się konflikty - córce nie podobało się to, jak jej mama zarządza kuchnią, co kupuje i jak sprząta.

Anna była już na emeryturze i przejęła wszystkie prace domowe, gdy jej córka była w pracy. Ale nawet ten podział nie uchronił ich przed kłótniami.

Córka Anny przechodziła trudny rozwód. Jej mąż odszedł do innej, dlatego była nerwowa, a nawet uzależniony od butelki. Anna dowiedziała się o nałogu córki dopiero po tym, jak zaczęły razem mieszkać.

"Moja córka co wieczór po pracy chodziła do sklepu po wino, tłumacząc się, że tak właśnie bardzo się uspokaja i odpręża po ciężkim dniu".

Anna nie lubiła jej zwyczaju wieczornego picia. Nie tolerowała tego, ale kobieta była już dorosła, sama może decydować, na co wydawać pieniądze i jak spędzać czas.

Podczas jednej z kłótni córka poradziła Annie, aby wieczorami siedziała w swoim pokoju i nie wtrącała się w nie swoje sprawy. Taka postawa obraziła Annę - wykonuj wszystkie prace domowe, a potem chowaj się w pokoju, aby nikogo nie irytować. Kobieta nie spodziewała się takiego zachowania córki, kiedy zdecydowała się z nią zamieszkać.

Patrząc na matkę, wnuczka również zmieniła swoje zachowanie i zaczęła być niegrzeczna wobec babci. Anna szybko zorientowała się, że nie warto było sprzedawać swojego domu, bo życie stało się tylko trudniejsze, a nawet relacje z najbliższymi w końcu się pogorszyły. Kobieta tęskni za swoim mieszkaniem, w końcu mieszkała tam przez większość swojego życia, przyzwyczaiła się do wszystkiego, znała wszystkich sąsiadów.

W nowym domu kobieta nie czuje się gospodynią, a raczej gościem, zresztą niezbyt mile widzianym. Teraz radzi swoim znajomym w starszym wieku, aby nie przeprowadzali się z dziećmi, niezależnie od tego, jak trudno jest im mieszkać osobno, bo jeszcze trudniej utrzymać normalne relacje z dziećmi, mieszkając razem.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: NIETYPOWA WIADOMOŚĆ OD KLIENTKI WYWOŁAŁA SPORE PORUSZENIE U KELNERKI. POST W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH ZEBRAŁ JUŻ KILKASET TYSIĘCY POLUBIEŃ

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: REAKCJA ANTKA KRÓLIKOWSKIEGO PODCZAS SKŁADANIA PRZYSIĘGI MAŁŻEŃSKIEJ WZBUDZIŁA ZASTANOWIENIE FANÓW. WIELE WSKAZUJE, ŻE JOANNA OPOZDA JEST W CIĄŻY

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: MEGHAN MARKLE PONOWNIE USŁYSZAŁA WIELE PRZYKRYCH SŁÓW OD SWOJEGO OJCA! CO POWIEDZIAŁ? THOMAS MARKLE NIE OSZCZĘDZIŁ CÓRKI NAWET W DNIU JEJ 40. URODZIN