Wymaga to tylko 25 kropelek składników odżywczych, aby utrzymać bujną geranium i aby nie traciła liści.

Przede wszystkim pelargonie zimą powinny znajdować się w miejscu o niskiej temperaturze. Temperatura jest dla niej szczególnie dobra, gdy waha się od +15 do +17 stopni. W takich warunkach roślina toleruje krótkie godziny dzienne i nabiera siłę do kolejnego kwitnienia.

W pelargoniach pąki rozwijają się zwykle tylko w niskich temperaturach. Jeśli trzymasz je przez kilka tygodni w warunkach od +7 do +10 stopni, to potem zakwitnie bardzo bujnie. Wiosną zabronione jest przycinanie!

A teraz opowiem o metodzie, która pomoże zachować zielone i bujne krzewy geranium w zimie.

Kanał korzeniowy

Humat potasowy dobrze wzmacnia system korzeniowy. Należy dodać 10 kropli do wody do podlewania. Takie podlewanie powinno odbywać się raz na 15 dni. Oprócz wzmocnienia korzeni, humat potasu wzmacnia odporność pelargonii, dostosowując ją do czynników stresowych, zwłaszcza braku światła.

Kupuję ten produkt w postaci proszku w 10 gramowych saszetkach. Instrukcje mówią, jak go hodować i stosować.

Jeśli zdecydujesz się na zakup płynnego humatu potasu, koniecznie przeczytaj wszystko, co jest napisane w instrukcjach. Ponieważ może to być koncentrat lub gotowy do użycia roztwór.

Do dwóch litrów wody dodaję 10 kropli roztworu na bazie humatu potasowego do podlewania roślin. Taka ilość płynu wystarczy mi na podlanie 20 pelargonii.

Ważne! Podlewanie rośliny zimą nie powinno być zbyt częste - raz na 7-10 dni. Na 2 litry gleby wymagane jest 100 ml wody.

Uzupełnienie zielonej masy

Jest wielu ogrodników, którzy zimą całkowicie przestają pielęgnować pelargonie. Ale ten pomysł nie jest zbyt dobry. Pomimo tego, że roślina znajduje się w tym czasie w okresie uśpienia i nie kwitnie, konieczne jest wspomaganie procesów metabolicznych i fotosyntezy. Wymaga to przynajmniej minimalnej pielęgnacji i opieki.

Pomaga mi w tym amoniak. Do dwóch litrów wody dodaję 10 kropli, a przygotowany roztwór rozprowadzam, tak jak w przykładzie powyżej. W tym przypadku nic się nie zmienia: 100 ml na 2 litry gleby w doniczce. Jeśli twój geranium ma doniczkę o pojemności 5 litrów, musisz go podlać 250 ml roztworu.

Używam tego sposobu dwa razy w miesiącu w regularnych odstępach czasu. Na przykład 1 stycznia i 15 stycznia.

Top dressing, który pomoże zachować liście

Jod jest bardzo ważnym pokarmem dla pelargonii zimą. Używam zwykłego 5%. Wrzucam 5 kropli do 2 litrów letniej wody, dobrze wstrząsam płynem i podlewam rośliny.

Należy to jednak robić nie tak, jak zwykle podlewasz, ale wzdłuż krawędzi doniczki, aby jod stopniowo przenikał do korzeni, nie spalając ich.

Pierwiastek ten usprawnia procesy syntezy w blaszce liściowej oraz ułatwia proces asymilacji azotu. Dzięki temu geranium nie tylko chroni liście, ale także stopniowo je buduje.

Podlewamy kwiaty tą miksturą zawsze tą samą ilością, niezależnie od objętości doniczki - 50 ml roztworu na roślinę.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: NIETYPOWA WIADOMOŚĆ OD KLIENTKI WYWOŁAŁA SPORE PORUSZENIE U KELNERKI. POST W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH ZEBRAŁ JUŻ KILKASET TYSIĘCY POLUBIEŃ

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: REAKCJA ANTKA KRÓLIKOWSKIEGO PODCZAS SKŁADANIA PRZYSIĘGI MAŁŻEŃSKIEJ WZBUDZIŁA ZASTANOWIENIE FANÓW. WIELE WSKAZUJE, ŻE JOANNA OPOZDA JEST W CIĄŻY

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: MEGHAN MARKLE PONOWNIE USŁYSZAŁA WIELE PRZYKRYCH SŁÓW OD SWOJEGO OJCA! CO POWIEDZIAŁ? THOMAS MARKLE NIE OSZCZĘDZIŁ CÓRKI NAWET W DNIU JEJ 40. URODZIN