Widok kuchennego zlewu wypełnionego zatłuszczonymi naczyniami może wywołać niepokój. Sprzątanie tego bałaganu to trudne zadanie. Ważne jest, aby po użyciu wyczyścić wszystkie przybory kuchenne, aby pozbyć się uporczywych plam, które mogą twardnieć, gdy je zostawiasz.

Kilka sposobów na czyszczenie kuchni po wielkim gotowaniu, smażeniu i pieczeniu

Nie ma potrzeby kupowania środków czyszczących naładowanych chemikaliami, które ostatecznie przedostają się do żywności. Zaskakująco możesz zrobić większość domowych środków czyszczących z kluczowymi składnikami ukrytymi w twojej kuchni.

Najłatwiejszym sposobem, aby ponownie wyczyścić miedziane naczynia, jest zrobienie pasty z popiołu, cytryny i octu. Teraz natrzyj tą pastą naczynia i umyj naczynia z gorącą wodą. Możesz również zostawić naczynie z pastą na 2-3 minuty, aby uzyskać lepsze rezultaty.

Ocet nie pachnie ładnie, ale doskonale sprawdza się jako środek czyszczący! To doskonały sposób na pozbycie się tłustych plam z przyborów kuchennych, puchenki gazowej i samego piekarnika. Zrób mieszankę wody i octu w proporcji 2:1 i namocz w niej tłuste naczynia na kilka minut. Wyjmij sztućce i zetrzyj tłuszcz za pomocą gąbki. Jednym z najłatwiejszych sposobów oczyszczenia natłuszczonej patelni jest napełnienie patelni gorącą wodą, a następnie dodanie do niej 5-10 kropli soku z cytryny. Po 10 minutach zmyj naczynie detergentem w proszku.

Można także w zatłuszczonej patelni zagotować wodę z dodatkiem proszku do prania, a gdy przypalony tłuszcz nieco odpuści, wystarczy umyć bez większego wysiłku! Soda oczyszczona może być używana do usuwania uporczywego tłuszczu na sztućcach. Posyp gąbkę do czyszczenia sodą przed nałożeniem jej na naczynia.

Tłustą powierzchnię zetrzeć dodając odrobinę ciepłej wody. Soda oczyszczona nie rysuje powierzchni, więc pastą zrobioną z odrobiną octu i wrzącej wody można wyczyścić gazówkę i piekarnik wraz z rusztem.