Ceniony jest za bezpretensjonalność, zdolność kwitnienia przez cały sezon i bogatą paletę odcieni - od bieli po bordowy. Ale trzymanie pelargonii w domu nie jest możliwe dla wszystkich i nie zawsze.

Pelargonia jest uważana za „muzhegon”

Według jednego z wierzeń pelargonie uważane są za kwiat-mużegon. Obecność kwiatu w domu może przeszkadzać gospodyni w zorganizowaniu życia osobistego: samotne dziewczyny mają pecha z mężczyznami, a rodzinne dziewczyny są nieszczęśliwe w małżeństwie.

Ludowe wróżby mówią, że kobieta, w której domu rośnie geranium, jest skazana na samotność. Jeśli u zamężnej kobiety rozkwitnie, czekają ją kłótnie z mężem, a nawet rozwód.

Obiektywne powody, dla których nie możesz trzymać pelargonii w domu

Członkowie rodziny mogą mieć reakcję alergiczną na pyłek geranium. Jeśli to zauważysz, lepiej zrezygnować z pomysłu postawienia kwitnącego krzewu na parapecie.

Wszystkie podgatunki pelargonii mają silny zapach, szczególnie pachnące pelargonie. Jeśli dotkniesz rośliny, zacznie pachnieć w całym pomieszczeniu. Ale dla niektórych ten zapach może być obrzydliwy.

Nie powinieneś trzymać pelargonii w domach, w których mieszkają koty. Roślina ta jest trująca dla zwierząt, które lubią gryźć wszelkiego rodzaju zielone liście.

Dlatego geranium lub pelargonii nie można trzymać w domu.

Istnieje również wiele pozytywnych oznak geranium.

Niektóre znaki mówią coś przeciwnego o pelargoniach - podobno kwiat przeciwnie, pomaga kochankom zawrzeć pokój, zapobiega kłótniom w rodzinie, eliminuje agresję.

Uważa się również, że roślina jest w stanie chronić dom i jego mieszkańców przed złym okiem i innymi wpływami.

Na przykład czerwona geranium pomaga przy zmęczeniu. Biały kwiat może pomóc w poczęciu dziecka. Różowa roślina pomaga znaleźć miłość, a fioletowa roślina pomaga w harmonii między relacjami międzyludzkimi.

Ciekawe, aby wiedzieć

Geranium trafił na nasze parapety z dalekiej Południowej Afryki. Tam roślina żyje w naturalnych warunkach na Przylądku Dobrej Nadziei. Chociaż w przyrodzie występuje około 180 gatunków roślin, nie więcej niż tuzin zakorzeniło się w warunkach wewnętrznych: pelargonia strefowa, pelargonia pachnąca, pelargonia królewska (wielkokwiatowa), pelargonia bluszczowa, pelargonia anielska, pelargonia unikatowa, pelargonia soczysta itd. na.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: NIETYPOWA WIADOMOŚĆ OD KLIENTKI WYWOŁAŁA SPORE PORUSZENIE U KELNERKI. POST W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH ZEBRAŁ JUŻ KILKASET TYSIĘCY POLUBIEŃ

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: REAKCJA ANTKA KRÓLIKOWSKIEGO PODCZAS SKŁADANIA PRZYSIĘGI MAŁŻEŃSKIEJ WZBUDZIŁA ZASTANOWIENIE FANÓW. WIELE WSKAZUJE, ŻE JOANNA OPOZDA JEST W CIĄŻY

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: MEGHAN MARKLE PONOWNIE USŁYSZAŁA WIELE PRZYKRYCH SŁÓW OD SWOJEGO OJCA! CO POWIEDZIAŁ? THOMAS MARKLE NIE OSZCZĘDZIŁ CÓRKI NAWET W DNIU JEJ 40. URODZIN