Rządzący czekali na odpowiedni moment, by znowu zająć się ustawą „Lex TVN”. Zgodnie z informacjami podanymi przez Gazetę Wyborczą, Sejm odrzucił uchwałę Senatu o odrzuceniu ustawy potocznie nazywanej „Lex TVN”.

Zajęto się nią właśnie przed świętami Bożego Narodzenia, ponieważ zdaniem rządzących sprawa szybko pójdzie w niepamięć, a obywatele skupią się na wyjazdach i czasie wolnym. Teraz „Lex TVN” czeka jedynie na podpis prezydenta Andrzeja Dudy.

Co dalej z ustawą „Lex TVN”?

Rządzący zdecydowali, że ustawa „Lex TVN” wróci na tapetę właśnie teraz, ponieważ w tym samym czasie uchwalony zostanie budżet na 2022 rok. Z tego powodu posłowie nie mogą odpuścić posiedzenia z błahych przyczyn i większość zdecyduje za uchwaleniem „Lex TVN”.

Protest. Źródło: youtube.com
Protest. Źródło: youtube.com
Protest. Źródło: youtube.com

Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji została przyjęta i teraz czeka jedynie na podpis prezydenta. Polakom nie podoba się jednak decyzja Sejmu i w wielu polskich miastach mają odbyć się protesty. Jednak prawdopodobnie znowu nie przyniosą one skutku.

Zapowiadane są kolejne protesty w wielu polskich miastach

Ponadto warto dodać, że nowa ustawa uderza głównie w grupę Discovery i TVN. Chodzi o to, ze firma spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego musi mieć mniej niż 49 procent udziałów w mediach w naszym kraju.

Protest. Źródło: youtube.com
Protest. Źródło: youtube.com
Protest. Źródło: youtube.com

Jak dodaje Gazeta Wyborcza, wystarczy że 51 procent akcji przejąłby biznesmen z Polski. Wówczas spółka zarejestrowana w naszym kraju lub innym z krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego związałaby się z firmą z USA.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: NIETYPOWA WIADOMOŚĆ OD KLIENTKI WYWOŁAŁA SPORE PORUSZENIE U KELNERKI. POST W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH ZEBRAŁ JUŻ KILKASET TYSIĘCY POLUBIEŃ

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: REAKCJA ANTKA KRÓLIKOWSKIEGO PODCZAS SKŁADANIA PRZYSIĘGI MAŁŻEŃSKIEJ WZBUDZIŁA ZASTANOWIENIE FANÓW. WIELE WSKAZUJE, ŻE JOANNA OPOZDA JEST W CIĄŻY

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: MEGHAN MARKLE PONOWNIE USŁYSZAŁA WIELE PRZYKRYCH SŁÓW OD SWOJEGO OJCA! CO POWIEDZIAŁ? THOMAS MARKLE NIE OSZCZĘDZIŁ CÓRKI NAWET W DNIU JEJ 40. URODZIN