Wigilię spędzamy zazwyczaj w gronie najbliższych nam osób. Razem zasiadamy do sucie zastawionego stołu, śpiewamy kolędy i wymieniamy się prezentami, które znajdziemy pod pięknie przystrojoną choinką.

Wspaniały gest ze strony bydgoskiej Bazyliki

Tradycyjna wieczerza rozpoczyna się tuż po tym, jak na niebie zaświeci pierwsza gwiazdka. Ma być ona symbolem Gwiazdy Betlejemskiej, która obwieściła światu narodzenie się Jezusa Chrystusa. Według przekazu biblijnego to ona doprowadziła do stajenki Trzech Mędrców ze Wschodu.

Pomoc w Bydgoszczy. Źródło: se.pl
Pomoc w Bydgoszczy. Źródło: se.pl
Pomoc w Bydgoszczy. Źródło: se.pl

Nakrywając do stołu powinniśmy pamiętać o umieszczeniu pod białym obrusem sianka. Jest ono symbolem ubóstwa, jakie towarzyszyło narodzeniu Zbawiciela. Nie możemy zapomnieć o dodatkowym nakryciu dla niespodziewanego gościa, która jednocześnie jest symbolem tych, którzy już nigdy nie zasiądą z nami przy wigilijnym stole.

Wielu potrzebujących mieszkańców otrzymało świąteczne dary

Nie każdy może jednak spędzić Wigilii w taki sposób. Wiele osób, które ledwo wiążą koniec końcem liczy jedynie na drobny posiłek tego dnia.

Bydgoska Bazylika postanowiła pomóc najbardziej potrzebującym mieszkańcom. Wolontariusze pomogli w organizacji wigilii dla najbardziej potrzebujących.

Pomoc w Bydgoszczy. Źródło: se.pl
Pomoc w Bydgoszczy. Źródło: se.pl
Pomoc w Bydgoszczy. Źródło: se.pl

W sobotę 18 grudnia odbyło się wigilijne spotkanie dla bezdomnych i najbardziej potrzebujących bydgoszczan. Ponadto przygotowano około 400 paczek z żywnością. Dzięki nim nikt nie będzie w święta cierpiał z głodu. Wspaniały gest!

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: NIETYPOWA WIADOMOŚĆ OD KLIENTKI WYWOŁAŁA SPORE PORUSZENIE U KELNERKI. POST W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH ZEBRAŁ JUŻ KILKASET TYSIĘCY POLUBIEŃ

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: REAKCJA ANTKA KRÓLIKOWSKIEGO PODCZAS SKŁADANIA PRZYSIĘGI MAŁŻEŃSKIEJ WZBUDZIŁA ZASTANOWIENIE FANÓW. WIELE WSKAZUJE, ŻE JOANNA OPOZDA JEST W CIĄŻY

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: MEGHAN MARKLE PONOWNIE USŁYSZAŁA WIELE PRZYKRYCH SŁÓW OD SWOJEGO OJCA! CO POWIEDZIAŁ? THOMAS MARKLE NIE OSZCZĘDZIŁ CÓRKI NAWET W DNIU JEJ 40. URODZIN