Rządzący długo czekali na odpowiedni moment, by znowu zająć się ustawą „Lex TVN”. Zgodnie z informacjami podanymi przez Gazetę Wyborczą, ustawa została przyjęta przez Sejm.

Zajęto się nią właśnie przed świętami Bożego Narodzenia, ponieważ zdaniem rządzących sprawa szybko pójdzie w niepamięć, a obywatele skupią się na wyjazdach i czasie wolnym. Teraz „Lex TVN” czeka jedynie na podpis prezydenta.

Protest. Źródło: youtube.com
Protest. Źródło: youtube.com
Protest. Źródło: youtube.com

Nie spodziewali się jednak, że w Polsce szybko wybuchną protesty. Donald Tusk wzywa Warszawiaków na Krakowskie Przedmieście.

Donald Tusk zwraca się do mieszkańców Warszawy w ważnej sprawie

Rządzący zdecydowali, że ustawa „Lex TVN” wróci na tapetę właśnie teraz, ponieważ w tym samym czasie uchwalony zostanie budżet na 2022 rok. Z tego powodu posłowie nie mogą odpuścić posiedzenia z błahych przyczyn.

Protest. Źródło: youtube.com
Protest. Źródło: youtube.com
Protest. Źródło: youtube.com

Ustawa „Lex TVN” została przyjęta przez Sejm i teraz czeka jedynie na podpis prezydenta. Polakom nie podoba się jednak ta decyzja i w wielu polskich miastach mają odbyć się protesty.

Chodzi o ustawę „Lex TVN”

Donald Tusk zamieścił na Twitterze wymowny post. Uderzył w PiS i poinformował, że w niedzielę o godzinie 19:00 pojawi się na Krakowskim Przedmieściu.

Nowa ustawa uderza głównie w grupę Discovery i TVN. Chodzi o to, ze firma spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego musi mieć mniej niż 49 procent udziałów w mediach w naszym kraju.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: NIETYPOWA WIADOMOŚĆ OD KLIENTKI WYWOŁAŁA SPORE PORUSZENIE U KELNERKI. POST W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH ZEBRAŁ JUŻ KILKASET TYSIĘCY POLUBIEŃ

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: REAKCJA ANTKA KRÓLIKOWSKIEGO PODCZAS SKŁADANIA PRZYSIĘGI MAŁŻEŃSKIEJ WZBUDZIŁA ZASTANOWIENIE FANÓW. WIELE WSKAZUJE, ŻE JOANNA OPOZDA JEST W CIĄŻY

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: MEGHAN MARKLE PONOWNIE USŁYSZAŁA WIELE PRZYKRYCH SŁÓW OD SWOJEGO OJCA! CO POWIEDZIAŁ? THOMAS MARKLE NIE OSZCZĘDZIŁ CÓRKI NAWET W DNIU JEJ 40. URODZIN